Hoşgeldiniz  

8 MART COŞKUYLA KUTLANDI

admin | 08 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kadınlar Direnişi Örgütlüyor, Özgürlüğe Yürüyor adı altında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri Kültür Mahallesi 8 Mart Kadın Parkı yakınında bulunan alanda gerçekleştirildi.

Batman’da yapılan Dünya Kadınlar Günü etkinliği programına; Milletvekili Feleknas Uca, Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, Özgür Kadın Hareketi (TJA) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Kadın Meclisi, Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Şehriban Aydın, Belediye meclis üyeleri, HDP il ve ilçe Eş Başkanları, İl ve İlçe Belediye Eş Başkanlarının yanı sıra çok sayıda kadın katıldı.

Erbane eşliğinde söylenen şarkılar eşliğinde halay çeken kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde doyasıya eğlendi.

Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, kadınların ölmediği/öldürülmediği, eşitlik ilkesine dayanarak yaşamlarını sürdürebilecekleri ortamların oluşturulması gerektiğini ifade ederek alanı dolduran kadınlara bir de müjde verdi. Selis Kadın Danışma Merkezi’nin uzun bir aradan sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde açtıklarını belirten Korkmaz, merkezin tüm kadınlara hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Etkinlik, Saliha Aydeniz, Dilan Dirayet Taşdemir’in katılımı ve Kolektîfa Rîtmên Azad Grubu eşliğinde Ruken Yılmaz’ın birbirinden güzel söylediği şarkılarla son buldu.

188 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.