Hoşgeldiniz  

8 MİLYON EMEKLİ AÇ YAŞIYOR 

Halit BEYTÜT | 14 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Açlık sınırının altındaki maaşla geçinen emekli, meyve sebze artıklarıyla idare ediyor. İktidarın görmezden geldiği milyonlarca işçi emeklisi ne yazıktır ki /Pazar artıklarından bile meyve sebze toplayarak geçiniyor.

Benim emeklimi insan onurunu yaraşır bir refah düzeyine ulaştırma becerisini gösteremeyen iktidara güvenirlilik beslemek mümkün mü?

Maliye bakanı berat efendi varsın pembe tablolar çizmeye çalışsın senim ülkemdeki 12 milyon emeklinin böylesi rezil bir yaşam sürmesini başarı olarak görüyorsa bizim buna diyecek tek bir sözümüz bile olmaz.

12 emekliden 8 milyonu  açlık sınırının altında yaşam mücadelesi verirken 5 milyon emeklisi çaresizce ikinci bir işte, 2 milyon emeklimiz ise ne yazıktır ki aradığı işi bile bulamamanın ezikliği içinde yaşam mücadelesini sürdürüyor.

Böylesine maaş adaletsizliğinin içinde kıvranan emikle kesim sözde ikinci baharını yaşamaya çalışıyor ama üzülerek ifade etmek isterim ki emeklilerin çoğu aybaşını bile aldığı emekli maaşıyla zar zor getiriyor.

İktidar nesimi varsın ülke insanının refah düzeyini sahte rakamlarla yüksek gösterme taktiklerini milleti oyalayarak sürdüredursun gerçekler göz önünde ve emeklilerin çoğu akşam pazarlar kalktıktan sonra pazar artıklarını toplayan emeklilerimize baktıkça içimiz kan ağlıyor ama buna seyirci kalanların ne yazıktır ki vicdanları bile sızlamıyor.

Benim ülkemin emeklisi ikinci baharını yaşayamıyor, Avrupa emeklisi aydığı aylıkla üç ay tatil yapabiliyor da benim emeklim aybaşını bile getirememe ezikliği içinde kıvranıp duruyor.

Karnı tok sırtı pek olan zatı muhteremleri nasıl olsa ceplerinde dolu paralarla güzel bir yaşam sürdürebiliyorlar ama bunun yanında evine ekmek bile götüremeyerek vicdanları sızlayan vatandaşları görmezden gelmeleri kelimenin tam anlamıyla insanlığa yaptıkları en büyük ihanettir.

İnsanların refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracaklar ı palavralarını atanların amaçlarına ulaştıktan sonra vatandaşı nasıl unuttuklarını çok iyi biliyoruz.

Bu yüzden emeklimiz kırgın, bu yüzden işçimiz kırgın ve bu yüzden asgari ücretlimiz ve memurumuz kırgın. Bu ülkenin emeklisini pazar artıklarından meyve sebze toplamaya itenlerin bu insanlara yaptıkları en büyük haksızlık ve haksızlıktan öte en büyük vefasızlıktır.

Bunlara böylesi bir hayatı reva görenler bu ülkenin gerçek yöneticileri olamazlar.

12 Milyon emeklisi olan bir ülkede ikinci baranını yaşamaktan mahrum edenler utansın demek geliyor içimizden.

317 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.