Hoşgeldiniz  

800 AİLEYE BAYRAM YARDIMI

admin | 12 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Batman Şubesi görevli ve gönüllüleri Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerini unutmadı

Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesi, “Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin” sloganıyla 800 aileye Ramazan yardımı ulaştırdı.

Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde geçirilen ikinci Ramazan ayında, Türkiye Diyanet Vakfı “Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin” sloganıyla yurt içinde 81 ilde, yurt dışında ise 35 ülkede “iyilik” dağıttı.

Bu kapsamda Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesi, “Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin” sloganıyla Ramazan ayında ihtiyaç sahibi 800 aileye ayni ve nakdi yardımda bulundu.

Hayırsever vatandaşların emaneti olan zekat, fitre ve bağışlarla hazırlanan Ramazan yardımları, Batman müftülüğü din görevlileri ve TDV gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Din görevlileri ve TDV gönüllülerinin kapı kapı gezerek Ramazan yardımlarını dağıttıklarını belirten Batman İl Müftüsü ve TDV Batman Şube Başkanı Turgut Erhan, “İnsanlığın sevgi ve merhameti yeniden kuşanmaya ihtiyaç duyduğu bu dönemde, TDV Batman Şubesi olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin zor günlerinde yanlarında olmaya, gönül köprüleri kurmaya, temel ihtiyaçlarını gidermeye, mahzun çocukların yüzlerini güldürmeye çalıştık. Paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz bu ayda kısacası ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmaya gayret ettik” dedi.

Ramazan ayında 800 aileye yardım yapıldığını kaydeden İl Müftüsü Erhan, vatandaşlara Ramazan ayı boyunca zekat, fitre, fidye, sadaka, gıda paketi, bayramlık kıyafet gibi bağışları ulaştırdık, emeği geçen herkesten Allah razı olsun, Rabbim hayırlarını kabul etsin şeklinde konuştu.

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.