Hoşgeldiniz  

ABDÜLBAKİ POLAT “ESNAFA KISITLAMALAR GEVŞETİLSİN”

admin | 25 Şubat 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdülbaki Polat ve Yönetim Kurulu üyeleri esnaf ziyaretinde bulundu.

Esnafın dertlerini dinlemek ve yaşadıkları sorunu yerinde görmek üzere esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdülbaki Polat, ekonomik sıkıntıların had safhaya ulaştığı bir dönemde esnafın yanında olduğumuzu gösterdik dedi.

Gelecek Partisinin ziyaretinden memnun kalan esnaflar, salgın nedeniyle ekonomik darboğaza sürüklendiklerini ve çoğu zaman siftah yapamadıklarını belirttiler.

Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde esnaf ziyaretini gerçekleştirdiklerini belirten Abdülbaki Polat, ekonomik nefesi kesilen esnaf kredi borçlarını ödeyemezken, siftah yapamazken, borçlarını ödeyemezken, esnafın sesine kulağını tıkayanların yönetim anlayışı, mevcut koşulları aratacak duruma gitmektedir dedi.

Esnafın ve vatandaşın derdine acilen çözüm üretilmesini isteyen Polat, bir taraftan salgını bahane ederek esnafa yasak getiren iktidarın diğer taraftan yaptığı kongrelerle salonları hınca hınç doldurduğunu, ekonomik darboğaza sürüklenen vatandaşın ise bu çelişkiyi hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

Esnafın ve vatandaşın geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Polat, bu sıkıntının tanımı kısaca ekonomik krizdir dedi.

Kafe, çay ocağı, lokanta, pastane ve düğün salonlarının kiralarını ödeyemez hale geldiğini belirten Abdülbaki Polat, 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan yerinde karar sistemiyle bu esnaflarımızın il hıfzıssıhha kararıyla kontrollü bir şekilde açılmasını istedi.

101 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.