Hoşgeldiniz  

ACI AMA GERÇEK 

Halit BEYTÜT | 02 Aralık 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Varsın iktidar yetkilileri ülkemin durumunu her ne kadar güllük gülistanlık olarak gösteriyorlarsa gerçeğin gizlenemeyeceği şimdi yazacaklarımla ne kadar hayalden öteye gidilmediğini gösterecektir.

Esnaf perişan, Çiftçi çaresiz, sokaklar işsizlerle dolu ve de gençlerimiz ne yazıktır ki umutsuz.

500 bin esnaf kepenk kapatmış, işsizler ordusu 8 milyona dayanmış, Gıda ürünlerine fahiş zamlar yüklenmiş, elektrik yüzde 71 zıplamış.

Doğal gaza yüzde 58 zam yüklenmiş hal böyle iken hükümet yetkililerinin hala pembe tablolar çizmeye kalkışmaları beyhude bir çırpınıştan öteye gidememektedir.

Milleti sahte sözlerle kandırma ve oyalamanın bir anlamının hala olmadığını anlamayanlar ya da anlamamazlıktan gelenlerin ülke insanına ettikleri zulmü göz ardı etmektedirler.

Vatandaşın oylarıyla bu günkü saltanatı sürdürenlerin halka karşı ahde vefa borçlu olduklarını unutmaları son derece ihanet içermektedir.

Saltanat sürüp vatandaşının çöp bidonlarından ekmek aradığını da görmezlikten gelenlerin bu vefasızlığı elbet bir gün sona erecek ve ettiklerinin cezasını mutlaka çekeceklerdir.

Bir ülkeyi yönetenlerin halkın alım gücünü tüketmesi karşısında dünyanın hiçbir ülkesinde görülmüş şey değildir.

Başka ülkelere bakıldığında 25 kuruşluk zamma isyan edip kazan kaldıranları her gün TV ekranlarında izliyoruz da bizim ülkemizin insanına taşıyamayacağı yükleri yükleme gibi bir anlayış karşısında bile ülkesini sevdikleri için en ufak bir itirazda dahi bulunmaları dünyanın hiç bir iktidarına nasip olmamıştır.

Hal böyle olunca ülkemin ekonomik alanda nasıl çaresizleştiğine kılıf arayan ve ikiyüzlülüğün en acımasız oyalamasını sahneleyenlere artık tahammül gücünün kalmadığını bilmelerine rağmen bildiklerini okumaya devam dip millete oyalama taktiğini sürdürmekten çekinmemekteler.

İşte benim her şeye rağmen gizlenen ama gizlenmemesi gereken durum bundan ibarettir.

İşsizler ordumuza her geçen gün yenileri eklenmekte, esnaf kepenk kapamak zorunda kalmakta elektrik ve doğal gaza acımasız zamlar yüklenerek vatandaşın büsbütün perişan etmekte gibi olumsuzluklar karşısında karnı tok sırtı pek olanlar hala varsın pembe tablolar çizmeye devam etsin tüm bu oyalama taktiklerine rağmen iktidar yöneticilerinin söylemlerine rağmen ülkemin durumu gelecek için hiç de parlak görünmemektedir.

Vatandaş umutsuz, gençler umutsuz çiftçiler çaresiz, işsizler meçhule giden kervan yolcusu olmuş işte benim güzel ülkemin gerçek tablosu budur bunun aksini inkâr edenler sadece vatandaşı kandırmaktan öteye gidememektedirler.

Canımızdan çok sevdiğimiz ülkemizin güzelliklerini bitirip kara bir tablo çizmeye vesile olanları tüm nefretimle kınıyorum.

246 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.