Hoşgeldiniz  

ACI REÇETELERİ 18 YILDIR ÇEKİYORUZ…

Halit BEYTÜT | 16 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan yıllardır hasar gören ekonominin düzlüğe çıkabilmesi için bazı acı da olsa reçeteleri hayata geçirmelerinden kaçınmayacaklarını söyledi.

18 yıldan bu yana iktidarda bulunan AK partinin bu süreç içinde zaten hep acı reçeteleri halka ödettiğini bilenlerden biri olarak Cumhurbaşkanımızın acı reçeteyi tekrar millete ödetme gibi bir kararlığının olduğunu görmemiz bizleri şaşırtmadı.

Yıllardır yapılan israfların, har vurup harman savuranların boşalttıkları bütçeyi yine vatandaşın doldurması için acı reçeteler uygulana uygulana alışkanlık haline gelmiş bir konu artık millet için pek sürpriz olmasa gerek.

Siyasi otoritenin yaptığı yanlışlıkları devamlı olarak vatandaşların düzeltilmesine önayak olanların bu ülkeyi nasıl yönettiklerinin de acı bir göstergesidir.

Devletin kendi vatandaşına yük yüklemesi ve vatandaşını devamlı şekilde mağdur etmesi sanırım sadece bizim ülkemize mahsus bir açı reçetedir.

Elektrik, doğalgaz, zaruri gıda emtiaları ve iğneden ipliğe zam yaparak tüm bunların semeresini vatandaşa yükleyen bir anlayışın devlet yönetemediğinin de en büyük kanıtıdır.

Cumhurbaşkanı ülkedeki çürük binalar tespit edilsin vatandaşlarda üzerine biraz koyarak çürük binalar sağlamlaştırılsın yani devletin yapması gereken hizmetin bir parçasını da vatandaşa yüklemem zaafını göstermesi son derece büyük bir talihsizliktir.

Cumhurbaşkanı mikrona karşı ülke vatandaşlarının Fransa mallarını boykot etmesini istemesi de büyük bir saçmalıktır çünkü ülke vatandaşı evine ekmek götüremezken Fransız mallarını nasıl alabilsin ki.

kaldı ki olası bir depremde yıkıma tehlikesi olan binasına nasıl katkı yapabilecek ki hani ülke vatandaşının refah düzeyi mükemmel olsa hiçbir vatandaşımın geçim sıkıntısı yoksa amenna ama ülkemin vatandaşının cebinde ekmek parası olacak parası bile yokken böylesi saçmalıklarla vatandaşın sırtına taşıyamayacağı yükleri yüklemek sanırım en büyük haksızlıktır.

Bu ülkenin vatandaşı vatanını seven, milletini canından daha çok seven eşi emsali örülmemiş bir ulustur.

Böylesi özverili öve de böylesi fedakar bir millete bunu reva görmek ve bu onurlu vatandaşın sırtına taşıyamayacağı kadar yük yükleme zihniyetinin artık son bulması en büyük dilek ve temennimizdir.

Bu yüzden ben acı reçeteleri 18 yıldır sinesine çeken bu millete yeni bir acı da olsa reçete sunmanın bir sürpriz olmayacağını özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.