Hoşgeldiniz  

ACILAR PAYLAŞTIKÇA DEĞER KAZANIR..

Halit BEYTÜT | 04 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son İzmir depreminde görüldü ki ülkemiz insanı hala yüreğinde taşıdığı o sarsılmaz insan sevgisini bir kez daha gözler önüne serildi.

Yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneğini sergileyen bu gözü gönlü insan sevisiyle dolu insanların arasına artık her kim olursa olsun nifak tohumlarını ekemeyecektir.

İktidarlar gelip geçicidir, iktidara gelenler ayrımcılık yapsalar da kendilerinden olmayana yaşam hakkı tanımasalar da bu millet yüreğinde hiç bitmeyen insan sevgisini onların gönlünden almaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

İzmir depreminde yaşamlarını yitirenlerin ardından dökülen gözyaşları içtendir.

Enkaz altından çıkarılan ve yaşama tutunanlar sağ çıkarıldıkça ortaya konan mutluluklar ve sevinçler demek ki acılar ve sevinçler paylaşıldıkça güzellik ve değer kazanıyormuş küskünlerin bil böylesi bir afette barışmasın tanık olduğumuza göre bundan ders alması gereken siyasetçilerimizin de artık sokak tipi kavgaları bırakıp el ele vererek bu güzel vatanımızı düzlüğe nasıl çıkarırız mücadelesinde birlik ve beraberliğin örneğini sergilemeleri gerekmektedir.

Ben bu nedenle İzmir depreminin güzel vatanımızın içinde yaşayan vatandaşlarımızın üzerindeki kara bulutların dağılmasına da vesile olacağı umudunu taşıyorum.

Elifler, Aydanlar nasıl küçücük yaşlarında hayata tutundularsa bizim vazgeçilmezimiz olan siyasetçilerimizin de artık bu ülkenin Selami için birlik ve beraberlik içinde ülkemin kalkınmasına yönelik dik duruşta bulunmalarının zamanının geldiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Ülkemizi yönetenlerin de artık yandaşlarını değil tül ülkemin insanların gereken insancıl yaklaşımı göstermesi kaçınılmaz bir hal olmuştur.

Bizim olmazsa olmazımız olan içtenlik sevgi ve sayı kavramları bu ülkenin temel taşlarıdır.

Bu taşları yeninde oynatmak isteyenlere kesinlikle meydan boş bırakılmamalıdır.

Bu ülkenin kalkınmasına ve ülkedeki kaos yaratan kansızlara gereken dik duruşu sağlayacak olanlara binlerce selamlar diyorum.

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.