Hoşgeldiniz  

ACIMASIZ ZAMLARLA MİLLETİN BELİNİ KIRDILAR…

Halit BEYTÜT | 05 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son dönemlerde ülke genelinde halkın alım gücünü sıfırlayanlar şimdide yeni zamlar yapmayı düşünmektedirler.

Hiç bir ülke kendi vatandaşını bu denli taşıyamayacağı ağır yükün altına koymaz ve vatandaşına bu denli eziyet etmez.

Ancak burası Türkiye yani uysal koyunların ülkesi zamların ardı arkası kesilememesine rağmen hiç bir tepkinin olmaması gerçekten hayratlarla karşılanmaktadır.

Meclise gönderdiğimiz vekillerimizin de vatandaşın böylesi zor koşullar altında hayatını idame ettirmesine göz yummalarını da büyük bir talihsizlik olarak gözlemlemekteyiz.

Yaptıkları büyük harcamalarla ülkenin bütçesini perişan bir hale getirenlerin tüm yükleri vatandaşın sırtına yüklemeleri son derece büyük bir haksızlık ve vicdansızlıktır.

Vergilerin ardı arkası kesilmeyen bu ülkede üstüne üstlük yapılan acımasız zamlarda vatandaşın tamamen belini kırmaktadır ama buna sadece seyirci kalınmasını da anlamak mümkün değil.

Başka ülkelerdi bir kaç kuruş zam yapıldı diye kıyameti koparanlar iktidarları bile canından bezdirirken, bizde ne yazık ki vatandaşa acımasız bir yaşam gücünü yüklemekten kaçınmamaktadırlar.

Korkunun ecele faydası yoktur böylesine sindirilmiş bir millete böylesine acımasızca yaşam şartları ile baş başa bırakmak gerçek manada talihsizlikten öte vatandaşı hiçe saymaktır.

Millet tepkisini göstermediği sürece böylesine acımasız zamlar ve vergiler vatandaşı tamamen candan bezdirecek seviyeye de o ulaştıracaktır.

Vatandaşın artık zaruri gıda ürünlerini bile alamaz duruma düşmesi ülkemiz adına utanç verici bir durumdur,  Oylarımızla meclise gönderdiğimiz sözde vekillerimizin böylesi acımasız zamlarla vatandaşları canından bezdirme politikasına suskun kalmalarını da kınamak elde değil.

Neden halkın vekilliğini üstlenen bu zatı muhteremler halkın içinde bulunduğu acı durum karşısında seslerini çıkarmaz sadece seyirci kalırlar buna kesinlikle anlam vermek mümkün değildir.

Vekilliğimiz sadece mecliste uyuyarak geçirenler bizim gerçek manada vekillerimiz olamazlar.

Verdiğimiz oylarla onlara kazandırdığımız unvanlara kesinlikle layık olmadıklarını büyük bir üzüntüyle ifade etmekteyiz.

Zamlarla acımasız vergilerle bu ülkenin vatandaşını canından bezdirenlere söylenecek tek bir sözümüz vardır O da oylarımız zehir zıkkım olsun demek düşer.

299 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.