Hoşgeldiniz  

ADALETİN BUMU DÜNYA…

Halit BEYTÜT | 27 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Gençler ümitle, yaşlılar hatıralarla yaşar. Bu yeter mi asla yetmez geçinmek için elbette ki paraya ihtiyaç vardır.

Halen 12 milyon emeklimizin büyük bir bölümü hayatın acımasız şartları altında ezilmektedir.

Öylesine bir maaş eşitsizliğine maruz kalan emekli kesimimizin içinde bulundu u şartlar nedeniyle psikolojileri bozulmuş.

Günlerce hastane köşelerinde yatar hale gelmiştir. Stresli bir döneme giren ve bir zamanlar ülkenin kalkınmasına büyük katkı sunup yaşları nedeniyle emekliye ayrılmış 12 milyonu aşkın emeklimizin içinde bulunduğu elim durum bu ülkeye kesinlikle yakışmamaktadır.

Emekli milletvekili maşları 15 Milyon, emekli başbakanın maaşı 24 bin, Emekli cumhurbaşkanımızın maaşı 32 bin 500 liraya yükselirken benim gariban emeklim enflasyon oranında üç eş kuruş zamma mahkum edilmiştir.

Kendilerini zam söz konusu olunca mecliste parmaklarını kaldırmaktan bıkmayanların kendilerini o makama getirenlerin aldığı sadaka niteliğindeki maaşı kesinlikle düşünmemektedirler.

Böylesine adaletsiz bir çarpık düzenin acımasız çarkları arasında kalan vatandaşa karşı ahde vefa borçlarını ödememeyi kendilerine ilke edinenlerin yeri ve zamanı gelince nasıl acınacak duruma düştüklerini de göz ardı etmemelidirler.

Emekliye, asgari ücretliye hayatın acımasız şartları altında acımayanlar ve onları hatırlamamak bile istemeyenlerin ne kadar vefasızlık örneğini sergilediklerini de büyük bir ibret ve üzüntüyle izliyoruz.

Karnı tok sırtları pek olanların emekliyi, asgari ücretliyi nasıl fütursuzca yok saydıklarını da utanarak izlemekteyiz milletin oylarıyla bu gün mecliste oldukları için dünyaları ceplerine indirenlerin vatandaşın içinde bulunduğu elim durumu düşünmemeleri gerçek manada büyük bir vefasızlık örneğidir.

Hatırlarla yaşar hale gelen emekli kesimimiz geçmişteki iyi ve güzelliklerle dolu geçmişe bakarak avunmayı artık kendilerini avuntu vesilesi yapmışlardır.

Böylesine vefakar bir emekli kesimi dünyanın hiçbir ülkesinde göremezsiniz.

Acımasız zamlarla inim inim inletilen ama yinede sesini çıkarmayan bir millet dünyanın hiçbir ülkesinde olmamıştır.

Hal böyle iken kendi milletinin refahı düşünmeyen aksine yaşam şartların çekilmez hale gelmesi adına her türlü zorlukları vatandaşın sırtına bindirmeyi kendine alışkanlık haline getiren bir iktidara artık tahammülün kalmadığı da bilinmelidir.

Sayıları 12 Milyon aşan emekli kesim artık kendilerini düşünmeyen ve kendilerine sadaka niteliğindeki zamlar reva görenleri günü gelince sandıklara gömeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

Benim gençlerim ümitlerle dolu bir yaşam tarzına ulaşsın, yaşlılarımız sadece hatıralarla del geleceğinden kuşkusu olmadan ikinci baharını yaşama imkanını bulsun istiyoruz.

301 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.