Hoşgeldiniz  

AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ SARMIŞ DÖRT BİR YANI

Halit BEYTÜT | 01 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sevgi, saygı kavramlarının adeta unutulduğu fuhuşun, tacizin, alavere dalaverelerin sarıp sarmaladığı bir dönemi yaşamanın son derece büyük üzüntüsü içindeyiz.

Böylesine bir dönemi yaşayacağımızı rüyamızda bile olsa inanmazdık ama ne yazıktır ki böylesine bir karmaşanın içine girmişiz.

Doğruluk kavramının artık sözde kaldığı, içten pazarlıklı insanların birbirlerini kandırıp soyup soğana çevirdiği böylesine yaşanılmaz bir döneme isyan etmemek mümkün mü..

Yalanların son drece itibar gördüğü dürüstlüğün hep kaybetmeye mahkum olduğu bu dönemi yaşam yaşamamaktan daha evladır.

Kardeşlik, arkadaşlık dostlu ve samimi birliktelikleri artık çok uzaklarda bırakmışız. İnsanlar için ne yazık ki maddiyat her türlü amacın tiryakisi olmuştur. Namus mefhumu bile artık insanlar için sözde kalmıştır.

Doğup büyüdüğümü ve bir zamanlar birbirlerini candan seven ve kardeşliğin doruğa ulaştığı ve tümümüzün mutlu olduğu kendi memleketimizde bile artık o muhteşem insancıl günleri arar hale gelmiş bulunmaktayız.

Bir zamanlar gerçek dostluklarla birbirlerini kardeş gibi seven insanlarımız üzülerek ifade etmekte yarar görüyorum ki birbirlerine arkadaş değil de hasımmış gibi bir tutum içine girmişlerdir.

Nedir bizleri böylesine yozlaştıran nedenler ve nedir bizlere mutlu bir yaşamı çok görenlerin ektiği nifak tohumlarının esir olma gibi bir acizliğin içine girmişiz anlamak mümkün değildir.

Bizler yarımızın teminatı olan çocuklarımıza böylesine kirletilmiş bir dünya bırakmamalıyız. Yarınlarımızın sahipleri olan çocuklarımıza ahlaki çöküntüyü değil ahlak timsali birer birey olarak yetişmelerine olanak sağlamalıyız.

Ahlak timsali olan milletler hiçbir zaman yıkılmamış aksine dünyanın dört bir yanına örnek olmuşlardır. Son dönemde yetişen yeni neslimizi hiç zaman yitirmeden sahip çıkarak olanları geleceğe büyük bir kararlılıkla hazırlamayı kendimize olmazsa olmaz görev addetmeliyiz. Bu sorumluğu kendi vicdanımızda rahatlıkla yerine getirmeliyiz ki geleceğe umutsuz bakan bir gençlik yetiştirmemmiş olacağız.

Böylesine bir sistemi hayat geçirme adına birlik ve beraberlik içinde hareket edersek çökmek üzere olan ahlakı da bu vesile ile kurtarmış olacağız.

Umutlarını yitirmeyen, gelecek için endişesi olmayan bir nesil için gelin bu sorumluluğu hepimiz üstlenelim.

280 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.