Hoşgeldiniz  

AİLELERE, İLK YARDIM EĞİTİM SEMİNERİ

admin | 28 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi ile Çocuklar Aynı Çatının Altında Derneği (ÇAÇA) öncülüğünde ve 112 acil yardım personelinin desteğiyle, ailelere ilk yardım eğitim semineri verildi.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ÇAÇA Derneği’yle yürüttüğü ortak proje kapsamında çalışmaların yürütüldüğü Hürriyet, Seyitler ve Karşıyaka mahallelerinde yapılan aile ziyaretlerinde, ailelerden gelen talep değerlendirilerek sağlık semineri düzenlendi.

Ailelerin, ilk yardım eğitimi yönündeki taleplerini değerlendiren Batman Belediyesi, bu talep doğrultusunda ailelerin bilgi ve farkındalık düzeylerini arttırmak için; 112 acil yardım personelinin desteğiyle Şerzan Kurt Parkı, Batman Belediyesi Evlendirme Dairesi salonunda, uygulamalı İlk yardım Eğitim Semineri gerçekleştirdi. Seminerde, kaza anında yapılacak ilk yardım müdahalesi yetişkinler ve çocuklar için kalp masajı uygulaması, boğaza bir şey kaçması ve zehirlenme durumlarında yapılacak müdahaleler anlatıldı. Çocuklarda yüksek ateş ve burun kanamaları gibi durumlarda ise yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Seminere, farklı mahallelerden toplamda 75 kadın katıldı. İlk Yardım Sağlık Eğitiminin ardından Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü sosyologlarından Süreyya Turgut, kadınlara belediyenin yardımlarından nasıl ve hangi şartlarda yararlanabilecekleri hakkında bilgi verdi. Eğitimin bitiminde seminere katılan kadınlara ikramda bulunuldu.

235 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.