Hoşgeldiniz  

‘AİLEMLE BİRLİKTE YARIŞIYORUM’ BİLGİ YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

admin | 24 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

‘İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy temalı ‘Ailemle Birlikte Yarışıyorum’ çevrim içi bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce, 100. Yılda Tek Yürek-İstiklalden İstikbale adlı proje kapsamında ilimizdeki ilkokul ve ortaokul öğrenci ve velilere yönelik çevrim içi olarak gerçekleşen ‘Ailemle Birlikte Yarışıyorum’ İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy temalı bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından verildi.

MEM idari katında düzenlenen ödül töreninde öğrenci ve velileri konuk edip kutlayan Kurtaran “Hayatımızı olumsuz etkileyen Covid 19 salgını sürecinde öğrencilerimizin aileleriyle eğlenceli vakit geçirmeleri amacıyla ‘Ailemle Birlikte Yarışıyorum’ yarışmasını düzenledik. Bu yarışmada ayrıca İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılında Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşımız konusunda farkındalığı artırmak, Türk Milletinin varoluş mücadelesi ile İstiklal Marşımız ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un önemini eğlenirken öğretmek, bu konuda bir bilinç oluşturmayı amaçladık. Bilgi yarışmasına katılan tüm öğrenci ve ailelerimize teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve ailelerimizi kutluyorum.” dedi.

Gerçekleşen ödül töreninde Şube Müdürü Abdurrahim Kusen ve yarışmadan sorumlu öğretmen Nagehan Rüzgar eşlik ettiler.

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.