Hoşgeldiniz  

AK PARTİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

admin | 16 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı Akif Gür, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Milletvekili Özdemir ve İl Başkanı Gür, parti binasında yapılan programda gazetecilerle bir araya gelerek kentin gündemine ilişkin açıklamalarda bulundular.

İl Başkanı Akif Gür, burada yaptığı konuşmada AK Parti’nin sağlık, spor, ulaşım gibi birçok alanda Batman’a yatırım yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirterek parti olarak durmadan, yılmadan Batman için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Milletvekili Özdemir ise, kentin geleceği için büyük gayret sarf ettiklerini belirterek Batman’a sağlık alanında önemli yatırımların yapıldığını söyledi.

Batman’da 500 yataklı hastanenin 2020 yılı yatırım programına alındığını belirten Özdemir “Tasarruf tedbirlerinin uygulandığı bir dönemde Batman’a 300 milyon TL’lik bir eserin yapılacak olması AK Parti’nin Batman’a verdiği önemi gösteriyor” dedi. Özdemir, 300 Yataklı Kadın Doğum Hastanesinin yapımında son aşamaya gelindiğini ve müteahhit firma ile yapılan görüşmede birkaç ay sonra hastanenin teslim edileceği, sağlık alt yapısının güçlendirilmesi ve vatandaşların sağlık hizmetlerine daha hızlı erişebilmesi için Sağlık İl Müdürlüğü bünyesine 7 ambulansın tahsis edildiğini de sözlerine ekledi.  Batman’da ulaşımda sağlanan gelişmelere de değinen Özdemir, AK Parti’nin proje ve hizmet partisi olduğunu belirterek; Ayrıca Kuzey Çevreyolu Batman Diyarbakır yolunun 7 km’lik Batman çıkışının bölünmüş yol yapılması ve Batman(Sason)-Muş yolu ile Üniversite üzerinden Mardin bağlantı yolunun yol ağına eklenmesi gibi ulaşım yatırımları için de girişimlerinin sürdüğünü belirtti. Uçak seferlerinin artırılması için girişimlerde bulunduklarının altını çizen Özdemir Batman-Ankara, Batman-İstanbul uçak sefer sayılarının artırılması, Batman- İzmir ve Batman-Antalya uçak seferlerinin konulması için hem ulaştırma bakanlığından hem de THY genel müdürlüğüne talepte bulunduk, Ayrıca haftanın her günü günde 2 defa yapılan Batman-Diyarbakır tren sefer saatlerinin iyileştirilmesi ve sefer sayılarının artırılması için TCDD genel müdürlüğüne resmi yazı ile başvuruda bulunduk” diye konuştu. Son olarak Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyen girişimcilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve her geçen gün büyüyen Batman OSB’nin altyapı ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde girişimlerinin sürdüğünü belirtti. Programa, ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı.

184 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.