Hoşgeldiniz  

AK PARTİ’DEN ‘KADINLARLA BÜYÜK TÜRKİYE YOLUNDA’ PROGRAMI

admin | 23 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ projesi kapsamında Batmanda program düzenlendi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir başkanlığında hayata geçirilen ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ projesi kapsamında Batman’da program gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Siyasi Hukuk İşler Başkanı Fatoş Gürkan, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve Genel Merkez Kadın Kolları birim başkanlarından oluşan heyet, İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda meslek sahibi olmayı ve iş kurmayı düşünen kadınlarla bir araya geldi.

Programda konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatoş Gürkan, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük kadın sivil toplum kuruluşlarından biri olduklarını söyledi.

Gürkan, “Kadınlarımız ülkesi için, ülkesinin geleceği için hayal peşinde koştuklarını görsünler diyorum. Kadın demek sevgi demek, kadın demek hoşgörü demek, kadın demek üretmek demek, kadın demek her şey demek. Biz buna inanarak Genel Merkez Kadın Kolları olarak hangi siyasi görüşten olursa olsun kadınlarımızı hayatın her alanında daha da güçlendirmek için Türkiye’nin 81 ilinde “Kadınlarla Büyük Türkiye Buluşmaları” kapsamında bir program düzenliyoruz. İnşallah 81 ilimizi böyle programlarla ziyaret edip kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmak istiyoruz. Evet, herkesin hayali vardır. Ama kadınlarımızın hayali daha fazladır. Sevgi üzerine, emek üzerine, hoşgörü üzerine, Ülkesi üzerine, çocuklarının geleceği üzerine kadınlarımızın büyük hayalleri vardır” dedi.

AK Parti’nin 20 yılda kadınlara dayalı çok büyük atılımlarda ve icraatlar da bulunduklarını belirten Gürkan, kadınları güçlendirdiklerini ve kadınları hayatın her alanında güçlendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

‘Kadınları hayatın her alanında güçlendireceğiz’ diyen Gürkan, İstihdamda, iş alanında, bürokrasi ve siyasette, her alanda kadınların sayılarının artmasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

İş kurmayı düşünen ve meslek edinmek isteyen kadınlara yönelik düzenlenen konferansta girişimci kadınlar örnek teşkil eden iş kurma süreçlerini, İl Müdürleri destek ve hibe projelerini anlattılar.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.