Hoşgeldiniz  

AK PARTİ’DEN KAN BAĞIŞI

admin | 31 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman İl Başkanlığı, Türk Kızılayı’na ‘Kan Ver Can Kurtar’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında kan bağışında bulundu.

Kızılay binasında kan bağışında bulunan Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Bilici yaptığı açıklamada, 81 ilde eş zamanlı olarak kan bağışına destek verdiklerini söyledi.

Kızılay haftasını kutlayarak, vatandaşları kan bağışı kampanyasına  destek olmaya davet eden  Bilici “Kızılay haftası vesilesiyle AK Parti kadın kolları olarak 81 İlde eş zamanlı kan bağışı yaparak bir hayat kurtarabiliriz düşüncesi ile Batman Kızılay şubesine kan bağışı  programı düzenledik. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bir damla kan, bir damla umut olsun. Sizlerde düzenli kan bağışı yaparak bir insanın hayata tutunmasına yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın damarımızdan iyilik akıyor” dedi.

Bilici, Türk Kızılayı’nın  uluslararası çapta faaliyet gösteren bir kuruluş olduğuna dikkat çekti. Türk Kızılayı’nın sıkıntısı olan insanlara nerede olursa olsun ulaşan bir yardım kuruluşu olduğuna değinen Bilici “Kızılay kuruluşundaki felsefe ile savaşta ve barışta insancıl yardımı ilke edinmiştir. Milletimizin eseri olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görevini de daha yoğun daha etkin ve daha yoğun bir biçimde yapacaktır. Bizler de AK Parti teşkilatı olarak ‘’Kan Ver Can Kurtar’’  sloganı ile eş zamanlı kan bağışı etkinliği başlattık. Bu bizim en önce bir vatandaş olarak en insani görevimizdir. Tüm vatandaşlarımızın da aynı sağduyulu ile davranarak kan verip hayat kurtarabileceği düşüncesi ile hareket edip kan bağışı yapmaları konusunda bizlere eşlik etmelerini temenni ediyoruz” diye konuştu

294 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.