Hoşgeldiniz  

AK PARTİLİLER ‘GELECEĞE NEFES’ ETKİNLİĞİNDEYDİ

admin | 12 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti  Batman İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer Tarım ve Orman Bakanlığınca ‘Geleceğe Nefes’ sloganıyla düzenlenen  fidan dikme etkinliğine katıldı.

Başkan Gür, gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ‘11 milyon fidan dikimi’ etkinliğine katılarak fidan dikti.

Başkan Gür, Taksim Gezi Parkı düzenlemesi esnasında 16 ağacın yeri değiştirilirken yeşil katlediliyor diye kıyameti koparan ve ülkeyi bir kaosa sürükleyen karanlık güçlerin taşeronu örgütlerin, dikilen 11 milyon fidanı görmemezlikten gelmelerini manidar bulduğunu söyledi.

Gür, kültürümüzde ve inancımızda ağaç dikmenin, doğayı korumanın önemli bir görev olduğunu belirterek “Peygamber Efendimiz (s.a.v.), ‘Sizden herhangi biriniz, kıyamet kopuyor olsa dahi elindeki fidanı diksin’ buyuruyor. Bu kadar ağaca, yeşile önem veren bir dinin mensuplarıyız. İşte bu farkındalığı oluşturmak için bugün tüm ülkemizde olduğu gibi Batman’da da toprağa fidan diktik. Temiz su, temiz hava ve  yeşil doğa her ülkede artan refahın göstergesi haline geldi. Çevreyi kirletmeden bozmadan kalkınmak hem ülkemiz hem de dünyamız için hayati bir önem arz etmektedir. Çocuklarımız için yarınlarımız için doğayı korumak başlıca görevimiz olmalıdır” şeklinde konuştu. Yapılan programa AK Parti İl Yönetim kurulu üyeleri, Merkez ilçe, Kadın ve Gençlik kolları üyeleri katıldı.

261 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.