Hoşgeldiniz  

AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin | 26 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yıl Açılış Törenine katıldı.

Batı Raman Kampüsü konferans salonunda gerçekleştirilen törene Valimizin yanı sıra Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Yıldırım, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, Baro Başkanı Av. Erkan Şenses, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı J.Kıd. Albay Hakan Başkaya, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, okulun öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in akademik yılın açılış konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra konuşan Vali Şahin, Batman Üniversitesi’nin kuruluş sürecini atlattığını ve özellikle akademik anlamda büyük adımlar atmaya başladığını ifade ederek, Üniversitenin büyük mesafeler katetmesinin kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Vali Şahin “Bu başarıda rektör hocamızın büyük katkıları var. Sadece akademik kalite değil ayrıca akademik birimlerinin artışı da kendisiyle beraber oldu. İki fakültemiz eklendi. İkisi de çok önemli fakülteler, onları da heyecanla ve mutlulukla açıyoruz. Biz Valilik ve Belediye olarak üniversitenin hangi talebi olacaksa bunu heyecanla ve zevkle derhal sunmaya hazırız. Yeter ki gücümüzün içinde elimizin kolumuzun uzanacağı yerde olsun. Üniversite öğrencileri her şeyden önce iyi bir eğitime ihtiyaç duyuyor. İyi ve kaliteli bir eğitim ile üniversiteler isim yapar. Bunun için her şeyimiz var. Kaliteli bir öğretim kadromuz var, imkanlarımız var, bize yardımcı olacak paydaşlarımız var. Hepsini sonuna kadar kullanalım size destek olmaya herkes hazır, biz de hazırız. 2021- 2022 Akademik yılını hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Üniversitenin akademik yılı açılış töreni, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran tarafında verilen ilk ders ile sona erdi.

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.