Hoşgeldiniz  

AKADEMİSYENLERE PLAKET VERİLDİ

admin | 06 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Öğretmenlerin mesleki eğitiminin desteklenmesi amacıyla yapılan ‘l. Batman Üniversitesi ve Öğretmen Akademisi Buluşma Projesi’ kapsamında verilen eğitim seminerlerine katkı sunan akademisyenlere teşekkür plaketi ve katılım belgesi verildi.

Batman Öğretmenevinde düzenlenen programa Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve protokol kapsamında öğretmenlere eğitim semineri veren akademisyenler katıldı.

Proje süresinde 1.840 öğretmene seminerler verildi. Proje sonucunda; öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin artırılması, ilimizde görev yapan öğretmenlerin çağın modern eğitim tekniklerinden haberdar olmalarının sağlanması, öğretmenlerin mesleki nitelik ve motivasyonlarının artırılması hedefleri noktasında önemli bir adım atılmış oldu.

Karşılıklı etkileşim içerisinde bulunan öğretmenlerimiz ayrıca okullarında uyguladıkları olumlu örnekleri de diğer eğitimcilerle paylaşarak uygulanan kaliteli faaliyetlerin yayılmasını sağladı. 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan ‘Öğretmenlerin Mesleki Gelişimleri’ başlığına da hitap eden projenin,  2022 yılı ikinci döneminde daha geniş kapsamlı haliyle Batman il ve ilçelerinde de uygulanacak olması hedeflenmektedir.

Başarıyla tamamlanan seminerler sonrasında projede görev alan akademisyenlere düzenlenen programla Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından plaket ve katılım belgeleri takdim edildi.

Batman Üniversitesi ve Batman Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ilerleyen süreçte yapılması planlanan projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunularak program sona erdi.

 

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.