Hoşgeldiniz  

AKBAŞ: ‘ÖZEL İDARE EKİP RUHU İLE ÇALIŞIYOR”

admin | 09 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Genel Meclisi Başkanı Abdulvahap Akbaş, köylere yapılan hizmet ve yatırımları değerlendirirken “Batman, Güneydoğu Bölgesi İllerine bakılınca, en şanslı illerden biri” dedi.

Göreve başladıklarından bu yana yaptıkları hizmetleri gazetemize açıklayan Akbaş, köylere hizmet gitmediğini iddia eden bazı siyasi partileri eleştirirken “İl Özel İdare Ekipleri, yaz kış demeden canla başla çalışıyor. Hizmet götürmediğimiz köylerimiz kalmadı. 284 köy 285 mezramıza siyaseti düşünmeden eşit hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu yıl 105 km BSK asfalt, 35 km. beton asfalt yaptık. Tabi önceliğimiz grup yollarıdır. Toplamda 3040 km yolumuz var. Bunun yanında 298 km köy içi yolları yapmışız” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer’in koordinatörlüğünde, özel idare ekipleri çalıştıklarını belirten Akbaş, “Sayın valimiz, Milletvekilimiz, meclis üyelerimiz ve özel idare çalışanlarımız ile ekip ruhuyla çalışıyoruz. Öncelikli sorunları tespit edip, plan ve program dâhilinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Her ilçede şantiyemiz var. 400 yakın personelimiz var. Araç parkımızdaki eksiklikleri bu yıl içerisinde giderip, sorunsuz bir kış dönemini atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Köylerde içme suyu probleminin kalmaması için özveriyle çalıştıklarını ifade eden Akbaş, “Bu yıl köylerimize 7 içme suyu sondajı yaptık. Bunun yanında suların klorlanması için ekiplerimiz yoğun bir çalışma içerisinde. Köylülerimize temiz su içirme çabasındayız” dedi.

İl Özel İdare Meclis Üyeleri ve muhtarlarla rutin toplantılar yapıp, sorunları tespit ettiklerini belirten Akbaş, “Muhtarlarımız ile birebir görüşmelerinin yanı sıra toplantılar yapıyoruz. Bunun yanında kaymakamlarımızdan köylerimizin sorunlarını alıp, öncelik sırasına koyuyoruz. Köylere hizmet getirme anlamında Batman, en şanslı illerin başında geliyor. ” dedi.

131 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.