Hoşgeldiniz  

AKÇA KÖYÜ İLKOKULU’NDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

admin | 02 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Millî Eğitim Müdürlüğünce daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla devam eden ‘Geleceğe Nefes Ol’ projesi kapsamında okullarda fidan dikme etkinliği devam ediyor.

Öğrencilere huzurlu bir eğitim ortamı oluşturmak ve çevre, orman, ağaç sevgisi kazandırmak amacıyla okullarımızın bahçelerinin ağaçlandırılması büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerdeki sorumluluk bilincini geliştirmek ve çevreye örnek olmak amacıyla Orman Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Batman Orman İşletme Müdürlüğünce Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen 6000 adet fidan okulların bahçelerinde dikilerek toprakla buluştu.

Proje kapmasında Batman Orman Müdürlüğü’nden temin edilen 6 bin fidan toprakla buluştu. Akça Köyü İlkokulu’nda düzenlenen fidan dikme etkinliğine Şube Müdürleri Ömer Toprak, Abdurrahim Kusen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Fidan dikme etkinliği öncesi sınıfları ziyaret eden Şube Müdürleri minik öğrencilerle sohbet edip İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın selamını öğrenci ve öğretmenlere ilettiler.

Gerçekleşen ağaçlandırma etkinliği fidelerinin dikilmesi ve fidelere can suyu verilmesiyle sona erdi.

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.