Hoşgeldiniz  

AKİF GÜR, GÜVEN TAZELEDİ

admin | 22 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal AK Parti Batman İl Kongresinde konuştu

AK Parti Batman 7. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.

19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal katıldı.

Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da telekonferansla bağlanarak partililere hitap etti. Saygı duruşu ve istiklal marşı ve divan kurulunun seçilmesinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bir konuşma yaptı. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut il başkanı A. Akif Gür güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçildi.

Söz de karar da milletin dediklerini, kim olduklarını hatırlatan en temel cümle olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal “Adnan Menderes’ten bugüne hepimiz aynı şeyi söyledik. Söz de karar da milletindir dedik. İşte kim olduğumuzu hazırlatan en temel cümle budur. Söz de karar da milletinse eğer devleti birileri, bir avuç topluluk, elit bir zümre devleti millet adına yönetemeyeceği için biz söz de karar da milletin dedik. Soru şudur. Devletle ilgili kararları verecek olan kimdir? Eğer Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin duvarında ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ yazıyorsa o halde devletle ilgili kararları verecek olan milletin seçtikleridir. Milletin sandıktan çıkardığıdır. Recep Tayip Erdoğan’ı kıymetli yapan nedir biliyor musunuz? Bu millet tarafından seçilmiş olmasıdır. Recep Tayyip Erdoğan’a bu kadar saldırmalarının sebebi bu milletin tercihlerine duydukları öfkedir” dedi.

Millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini söyleyen AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir’de “18 yıl gibi bir sürede gerek Türkiye’de gerekse Batman’da her alanda reform niteliğinde adımlar atılmış, Bölgeler arası kalkınmışlık farkı giderilmiş, en ücra köylere hizmet götürülmüştür. Ak Parti iktidara geldikten sonra ilimiz değişim ve dönüşümü yaşamış, Türkiye genelinde olduğu gibi Batman’da da gözle görülür yatırımlar ve projeler hayata geçirilmiştir. Sağlık, eğitim, ulaşım, altyapı, sanayi, kültür, turizm, tarım, spor alanlarındaki bu yatırımlarla ilimiz gelişme kaydetmiştir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız sn. Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmelerde Batman’ın ihtiyacı olan Eğitim ve Araştırma hastanesi konusunda talebimizi dile getirmiştik. Kendileri Eğitim ve Araştırma hastanesi talebimizi olumlu karşıladılar. Tüm Batmanlılar adına Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız sn. Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Bölge devlet hastanesinin bitişiğinde inşa edilen Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları hastanesinin geçici kabulü yapıldı, inşallah en kısa zamanda bu iki hastanemizin dönüşümü yapılarak Eğitim ve Araştırma hastanesi olarak hizmet vermeye başlayacaktır” şeklinde konuştu.

AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür ise AK Parti’nin halkın partisi olduğunu belirterek “AK Parti halkın partisidir, kapımız herkese açıktır, önemli olan unvanlar, koltuklar değildir, önemli olan samimi bir şekilde ülkemize, şehrimize ve milletimize hizmet etmektir. Bizimle beraber hizmet etmek için yönetimde yer almaya veya herhangi bir unvana sahip olmaya gerek yoktur, herkesle istişareye önem veriyor, herkesin düşüncesini kıymetli buluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Kongremizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Parti kadrolarımızda milletimize hizmet etmek için müracaat eden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Görev üstlenecek kardeşlerime başarılar diliyor, kongremize katılarak bizleri şereflendiren herkesi saygıyla selamlıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

120 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.