Hoşgeldiniz  

AKP GELMEDEN ÖNCE KADININ ADI GERÇEKTEN YOKMUYDU…

Halit BEYTÜT | 01 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

AKP Grup başkan vekili Özlem zengin AK parti gelmeden önce kadının adının olmadığını söylemesi bir anda gündemi değiştiren bir konu olmaya başlardı.

Ne demek AK parti gelmeden önce kadının adının olmadığı gerçekten son derece düşündürücü bir konudur.

Buna mukabil tam tamına 18 yıldır iktidarda bulunan Ak parti hükümetin döneminde yapılan bir araştırmaya göre tam tamına 7 bin 500 kadının öldürüldüğü tespit edilmiş yan tabiri caizse AK partinin 18 yıllık iktidarı döneminde kadının adı ölüm olmuş da zatı muhterem grup başkan vekili Özlem hanımın bundan haberi yok herhalde.

TBMM kadın Erkek fırsat eşitliği komisyonu başkan vekili CHP milletvekili Candan Yüceerin yaptığı araştırma 18 yıllık AK parti iktidarı döneminde kadına yönelik şiddetin çok daha fazla arttığı ve bunun sonucu olarak da tam 7 bin 500 kadın cinayetinin olduğu saptanmış yani tabiri caizse kadının adı AKP döneminde koskocaman bir ÖLÜM olmuştur.

Hiçbir araştırma yapmadan sadece gündemi oluşturma adına yapılan bu tür mesnetsiz açıklamalar bir bakıma sanırım gündemi değiştirme amacıyla yapılmaktadır.

İşte bu yüzden araştırma gereği duyulmadan yapılan bu tür açıklamalar kendilerini ele güne rezil etme pahasına bile olsa yapılmaktadır.

Kaş yapayım derken göz çıkarmayı kendilerine ilke edinen bazı AKP yöneticileri ne yazıktır ki her söyledikleri söylemler kesinlikle ters dönmekte ve buna kargaları bile güldürmekten öteye gidememektedirler.

Ne demek AKP gelmeden önce kadının adı yokmuş ben söyleyeyim AKP gelmeden önce kadın bizler için mukaddes bir varlıktı ve insanlarımız arasında birer melek olarak adlandırılırlardı.

Yani zatı muhterem grup başkan vekili Zengin hanımefendiye ifade etmeliyim ki adı MELEKti MELEK ama 18 yıllık iktidarınız döneminde ise ne yazıktır ki kadını adı sadece ÖLÜM olmuştur.

Bu nedenle bizler insanlar olarak kendilerine ana, eş, bacı dediğimiz kadınlarımıza böylesi mesnetsiz sözler söylenmesini kesinlikle kabul etmediğimizi özellikle vurgulamak isterim.

Bizler kadınlarımızı her zaman baş tacı etmiş onlara mukaddes birer varlık olarak baktığımız yaratıklardır.

Bunun aksini söylemek kendi kendilerini inkar etmektir.

Tıpkı kendi partisi iktidar gelmeden önce kadının adının olmadığın söyleyen zatı muhterem grup başkanvekili gibi.

218 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.