Hoşgeldiniz  

AKP’NİN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İNADI…

Halit BEYTÜT | 19 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

11 Mayıs 2011 de İstanbul da imzalanan ve 1 Ağustos 2014 te yürürlüğe giren kadına yönelik şiddet ve ev şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadele hakkındaki İstanbul sözleşmesi özel olarak kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik bu sözleşmenin AKP tarafından hala kabul edilmemesi nedeniyle AK partinin kadına karşı neden böylesine müstenkif kaldığına akıl sır erdirilemiyor Ülkemizde binlerce kadın her gün ya taciz edilmekte ya da üzülerek ifade etmek sterim ki öldürülmektedir.

Hal böyle iken kadını koruyup kollayacak olan bir sözleşmeden AK partinin çıkmak istemesi son derece manidardır.

Korumasız v erkeğe karşı son derece güçsüz kalan bu mukaddes varlıkların hala ülkemizde şiddet görmesi e katledilmesine seyirci kalmak son derece vurdumduymazlık ve kadına karşı en büyük vefasızlık örneğidir.

Kadınsız bir hayatın ne anlamı olduğunu birilerinin bizlere çıkıp anlatması gerekir ama bunu anlatabilecek şuura sahip birilerinin olduğunu sanmıyorum, Onlar ana, Onlar eş, onlar hakları örenemez mukaddes varlıklardır.

Hal böyle iken onları kollayıp koruyacak bir sözleşmeye lakayt kalmak kadınlara karşı en büyük saygıdan yoksunluk demektir. Ben İstanbul sözleşmesine hala neden karşı çıkıldığına bir türlü anlam vermediğimi ifade ediyorum.

Bazı AK Partili vekillerin bu sözleşmeye karşı çıktıklarını duyuyoruz da bunların kimler olduklarını bilmiyoruz. Onlar açıklansa ve onların kimler olduğunu bilsek en azından bu isimlerin kadınlara karşı her zaman saygısız olacaklarını ve kadınların onlardan korunmaları gerektiğini vurgulayıp onlardan kadınların uzak durmalarını salık vereceğiz.

İstanbul sözleşmesi kadınları koruyup kollama açısından son derece önemli bir sözleşme olduğu halde bazılarının buna karşı çıkmalarına d bir sözüm olacak sizleri doğuranlar da bir kadın değil mi onlara da mı saygınız yok.

Çocuklarınız vardır mutlaka onları doğuranda eşleriniz de kadın değil mi?

Böylesi bir sözleşmeye neden karşı çıkılır gerçekten anlamak mümkün değil bu yüzden binlerce kadın şimdi ayaklanmış sözleşmeye karşı çıkanları protesto etmek için ayaklanmış bulunmaktadır.

Bundan da mı utanmayacak ve bundan da mı haya duymayacaksınız. Kadına karşı artık saygı duymanızın ve kadına gereken değeri vermenizin zamanınızın geldiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Kadına şiddetin karşısında olmayan kadına el kaldıranlara alkış tutun ve kadınlar sokak ortasında öldürenlere çanak tutmanın sizleri hala rahatsız etmediğini görüyorum ki bu sözleşmeye karşı çıkıyorsunuz.

Yazıklar olsun hem de çok yazıklar olsun insan müsveddesi diye geçinen zatı muhteremler.

Kadına el kaldıran kadına şiddeti reva gören ve korumasız kadını öldürenin Allah bin türlü belasını versin demek geliyor içimden.

145 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.