Hoşgeldiniz  

‘AKREDİTASYONUN ÖNEMİ’ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

admin | 30 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından ‘Kalitede Akreditasyonun Önemi’ konulu bir eğitim düzenlendi.

Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen eğitim, Hasankeyf Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Feridun Duman tarafından verildi. Eğitime Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin ile akademik ve idari personel katıldı.

Eğitimin açılışında bir konuşma yapan Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, kalite sürecinin Batman Üniversitesi açısından önemine değinerek aday öğrenciler tarafından tercih edilebilirliğimizin artması ve mezunlarımızın gelecekte yapacakları başvurularda aldıkları eğitimin kalitesinin bel-gelendirilebilmesi açısından akreditasyona sahip olmanın önemini vurguladı.

Doç. Dr. Feridun Duman, vermiş olduğu eğitimde YÖKAK Kalite süreçleri kapsamında akademik birimlerin akreditasyon sürecinde nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve konuya yönelik iş birliklerinin gerek kurum içinde ve gerekse kurum dışında nasıl oluşturulabileceğini anlattı. Duman, YÖKAK tarafından yetkilendirilen kurumlarla ilgili bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Akreditasyon sürecinin üniversitemizi taşıyacağı seviye hakkında da bilgi veren Duman, akreditasyonun günümüzde bir zorunluluk haline geldiğinden ve bu nedenle üniversitemizin fakülte ve yüksekokullarının bir bütün halinde süreci sahiplenmeleri gerektiğinin altını çizdi.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.