Hoşgeldiniz  

ALDATICI SÖYLEMLER

Halit BEYTÜT | 17 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Siyasetçileri dinliyoruz öyle bir sorunsuz hava yaratıp oyalama taktikleriyle milleti uyutuyorlar ki buna şaşırmamak elde değil.

Onlara bakarsanız ülkede her şey güllük gülistanlık ama madalyonun diğer yüzüne bakıldığında durumun hiç de onların anlattıkları gibi olmadığını görürsünüz.

Bakınız bu günkü iktidar mensuplarından hiç işsizlikten, vatandaşın alim gücünü tamamen bitiren zam furyalarından, milleti soyup soğana çeviren AVMlerin denetime bile gerek görmedikleri insaf dışı ürün zamlarından bahseden bir siyasetçiyi gördünüz mü?

Siyasetçilerin keyfi tıkırında olduğu için vatandaşın ekonomik durumlarının ne kadar perişan bir durumda olduklarını duymak, görmek bile istemediklerine tanık oluyoruz.

Bu nedenle kendilerini rüya alemine kaptıran sözde yönetenlerimiz ve de vekil sıfatın kazanıp vatandaşın perişanlığını görmezden gelen oylarımızla vekil sıfatını kazanmış olanların millete hangi kem gözle baktıklarına da tanık olduk bu iktidar döneminde.

Milletin teveccühü ile belirli makamlara gelenlerin millete karsı olan sorumluluklarını da nasıl göz ardı ettiklerine de tanık olmanın talihsizliğine uğramış bulunuyoruz.

Milletin içine düştüğü perişanlığı görmezden gelecek kadar duyarsızlaşan yöneticilerimizin millet nezdinde son derece itibar kaybına da uğradıklarını bile hiçe saydıklarında artık gözlemliyoruz.

Ülkemiz hiç bir dönemde vatandaşını bu denli sahipsiz güçsüz ve de çaresiz bir duruma düşürülmemiş ve hiç bu kadar düşünülmez duruma getirilmemiştir.

Ülkenin pırıl pırıl gençleri işsizlikten bunalımlar geçirip kahve köşelerinde ömür tüketiyor da zat muhterem siyasetçilerin genç neslimizle ilgili en ufak bir umut telkin ettiklerini bile duymuyoruz. Varsa yoksa yol yaptık tünel yaptık övgüleriyle vatandaş her zaman başvurdukları oylama taktikleriyle uyutmaya çalışıyorlar.

Bu böyle elbette ki devam edemeyecek ve bu günün siyasetini kirletenlerin yerine özlemi duyulan siyasi ahlakın gerçekçileri gelecek ve bugün düşürülen kaos ortamının yerine adil, her bireyin mutlu olacağı bir yönetim tarzı ülkemin makus talihini de gençlerimizin umutsuzluğunu da unutturacaktır.

Bundan kimsenin kuskusu olmasın ülkeme eninde sonunda pırıl pırıl bir güneş doğacak ve oluşan karamsarlık getiren kara bulutları da dağılıp meçhule değil umuda giden bir kervan oluşacaktır.

İşsizliği, ülkede artık vatandasın taşıyamayacağı zam furyalarını vatandaşın sırtına yüklemeyi alışkanlık haline getirip bunda söz etmeyip sadece sahte söylemlerle vatandaşı oyalayanların takkesi düşmüş kellikleri görünmüştür.

Millet bunun hesabını eninde sonunda soracaktır bunu hala hayal alemine dalıp bu saltanatlarının bitmeyeceğini sanan milleti göz ardı eden ahde vefayı bilmeyenlere önemle hatırlatırız.

92 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.