Hoşgeldiniz  

ALDIRMA GÖNÜL ALDIRMA

Muharrem BİTEN | 29 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Sebahat Ali’den harika ötesi bir eseri her duyduğumda bir başka dünyalara giderim. ‘Aldırma Gönül’ dediğimiz şey içinde on yılların ve hatta yarım asır yaşadığı aşkları, tutkuları, hezeyanları, hevesleri, yediği darbeler ile uğradığı ihanetleri bir film şeridi gibi kaybettikleri kazandıkları bu yaşam dediğimiz hikâyenin özüne bir vazgeçmişligi temsil ediyor.

Başın öne eğilmesin diyor şair.

Bir insana yakışacak en önemli şey hayatı ve yaşamı onurlu tamamlama süresi içinde olması binyıllardan daha kıymetlidir.

Yorgun düşersin, yüzünde ve vücudunda yılların derin izleri, yüzünde haritaya dönüşmüş derin ve kalın çizgilerle güneşte kaldığında yüzüne gölge yapacak kadar derin çizgiler…

‘Dertlerin kalkınca şah’a

Bir sitem yolla ALLAH’A

Görecek günler var daha

Aldırma Gönül aldırma ‘

Burada başarmış olduğun şey, ezile ezile kimsenin omuzuna basmadan yükseldiğini ve bu yükselişin den hoşlanmayan Latin var olduğunu, sana ettikleri kötülüğün bedelini de Rabbine havale ediyorsun.

Aslında sen çok ceza hak ediyorsun, aslında sen kötüsün, aslında senin c zannı verebilecek pişkinlik dönemini yaşıyorum, ama sen değmezsin diyeceksin.

Çünkü sen büyüdükçe senin düşmanın küçülür.

Sen hedefin ulaşınca, o yok olur gider. Dertlerim ALLAH için yeterli duayı zaten temsil ediyor.

Belki senin başına gelen bir kötülük benim dışında da çektirdiklerinden mazlum bir başka garibanın uğradığı haksızlık dolayısı iledir.

Aldıracağımız ve üzerimizde bir leke olacak şey, başımızı önümüze eğmemeliyiz.

Dik durmak bir duruş şeklidir ve en kutsal olanıdır. Yeryüzünün haksızlığına ses çıkarmayan karın bizim yolların yoldaşı olması veya haritamız da kardeşçe yasama olanağı yoktur.

Yeter ki başın öne eğilmesin.

98 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.