Hoşgeldiniz  

ALİ BABACAN, BATMAN’A GELDİ

admin | 07 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gercüş ve Hasankeyf ilçe binalarını açılışları ile Kozluk İlçe kongresine katılmak ve medya ile sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelmek için Batman’a geldi.

Ali Babacan’ın Batman programına partisinin genel başkan başdanışmanı Ali İhsan Merdanoğlu ile genel başkan yardımcıları Mehmet Emin Ekmen, Sadullah Ergin, İdris Şahin, Mehmet Avcı ve çok sayıda üst düzey yöneticisi eşlik etti.

GERCÜŞ ve HASANKEYF İLÇE BİNALARINI AÇTI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Batman programı Gercüş ve Hasankeyf ilçe binalarının açılışı ile başladı. Geniş katılımlı olarak gerçekleştirilen ilçe başkanlıkları açılışı sonrasında esnaf ve vatandaşlarla ile bir araya gelindi.

BASIN TOPLANTISINA KATILDI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hasankeyf ve Gercüş programı sonrasında Batman’da Ali İhsan Merdanoğlu, Mehmet Emin Ekmen, Sadullah Ergin, İdris Şahin, Mehmet Avcı ve Batman İl Başkanı Melik Müjdeci ile basın toplantısı düzenledi.

DEVA Partisi’nin rekor sürede teşkilatlandığını belirten DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “DEVA Partisi, bugüne kadar Türkiye genelinde en hızlı teşkilanan partidir.  Resmi Gazete ilanı ile seçime girme yeterliliği elde ettik. Türkiye’nin 81 ilindeki teşkilatlanma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çok yoğun bir program ile ülkemizin her yanındaki vatandaşlarımızla buluşmak için çaba gösteriyoruz” dedi.

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMDEN YANAYIZ”

Ana gündem maddelerinden birinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem olduğunu ifade eden Ali Babacan, “Teşkilatlanma çalışmalarına devam ederken ülkemize deva olmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme ihtiyacı var. Bizim bu konudaki hazırlıklarımız tamamlandı. Diğer siyasi partiler de ilgili çalışmalarını tamamladıktan sonra ikili diyalog ve istişareyi başlatacağız. Hedefimiz sistem sorununu aşmak için toplumsal mutabakatı sağlamaktır. Politika birimlerimiz ise hükümeti devraldıktan sonra ilk 90 gün ve ilk 360 günde yapılacak olan çalışmalarımızı hazırlıyor. Kısa bir süre içerisinde bunları da kamuoyu ile paylaşacağız. “dedi.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.