Hoşgeldiniz  

ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ 1000 LİRA İKRAMİYE EMEKLİYE YETMİYOR…

Halit BEYTÜT | 01 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

13 milyon emekliyi ikramiye heyecanı sarmış, sarmış sarmasına da hala 1000 lira ikramiye verilecekse bunun hiç bir şeye yaramayacağını da söylemeden edemiyor.

Ramazan ve kurban bayramları öncesinde ödenen 1000 liralık ikramiyeler, fahiş fiyatlar, yüksek enflasyon altında ezilen emeklilerin zaten maaşları da düşük.

İlk kez 2018 de verilen 1000 liralık ikramiye, o dönem 216 dolara karşılık geliyordu. Dolar o 4.62 TL iken şimdi ise dolar 8.45 lirayı gördü.

Alım gücü iyice azalan emekliler ikramiyeye de zam istiyor.

Emekliye her 6 ayda bir enflasyon düşük gösterilerek emekliye sadaka niteliğini taşıyan zamlarla emeklinin hayatını karartanların bayram ikramiyelerine de zam yapma olasılıkları pek düşünülmüyor gibi.

19 yıldır iktidarda bulunanlar ne yazıktır ki emekliyi bir nebzecik olsun sevindirmiyor ve emekliye üvey evlat muamelesini görmekten kaçınmıyor.

Kendi yandaşların 2 ya da 3 ve 4 maaşı layık gören bir anlayış ülkemin emeklilerine ne yazıktır ki dilenciye sadaka verir gibi zamlarla yetiniyor.

19 yıldır bu hükumetin iktidara geldiği tarihte emekli olan bir emeklimiz sadece 3 bin lira maaşla yetinmek zorunda kalmıştır.

Avrupalı emekli aldığı emekli maaşıyla 1 ay rahat bir şekilde tatile çıkabiliyor, benim ülkemin emeklisi tatil yapmayı bırakın aldığı sefil aylıkla ancak evini geçindirebiliyor nedir benim ülkemin emeli kesimin günahı anlamak mümkün değil.

Bu hükûmet üzülerek ifade etmek isterim ki emekli kesimi yok saymaya devam ediyor.

Bu yüzden ülkemin emeklisi umutsuz ve bu nedenle emeklimin boynu bükük.

Bir ülkede emeklilere her türlü kolaylıklar sağlanırken, benim ülkemde emeklilerimiz bir ikramiyenin artıp artmayacağı endişesini yaşıyorsa bunda iktidardaki hükûmetin emekli kesime nasıl kör gözle baktığının bariz göstergesi olmaktadır.

oysa yılların ülkesinin kalkınmasına adamış, en verimli çağını kalkınma hamlesine adamış ve yaşı geldiğinde emekli olup ikinci baharını yaşayacak diye sevince boğulmuş bu emek kahramanlarına ikinci baharlarını zindana çevirecek bir hükumetle karşı karsıya kalacaklarını hayal bile edememişlerdi.

İkinci baharını yaşayıp yılların yorgunluğunu arayacakları heyecanı ile umutlanan bu insanlara ne yazıktır ki yaşıyorken ölüler sınıfında anılacaklarını nerden bilebilirlerdi

Bu yüzden emekli kesim ne kadar feryat ederse etsin onların sesine kulak verecek bir hükûmetin olmadığına inanmışlar ve bu hükumetin onları bir kez olsun sevindirebilmelerine inanmıyorlar.

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.