Hoşgeldiniz  

ALLAH ADI İLE ALDATMAK

Muharrem BİTEN | 11 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Kâinatın sahibi yüce Allah İnsanların yeryüzünde birbirleri ile Barış içinde kardeşçe yaşamaları için her imkânı emrimize sunmuştur. Bizim barışık ve paylaşımcı yardımsever olmayı, birbirimizde hayata ve yaşama dair tüm destekleri vermemiz gerektiğini söyler. Sürekli mülkün sahibi odur ve bu asla değişmezdir. Bize ‘Veren el’ olmak gibi bir sorumluluk yüklemiştir.

Şeytan  kendini bize, algı yaparak iyi gösterir. Bazen o kadar iyi gösterir ki onu Mükemmel kabul ederiz. Bunu yaparken en dindar olur. En imanlı gibi davranır.  Çünkü o bizi Allah’ın adını kullanarak kandırır.

Cervantes kitabında yazdığı anekdotunda

Şeytan giderken Don Kişot bağırdı;

‘Bir dakika bekle! Sana son bir soru daha soracağım’

‘Sor bakalım’, dedi alaycı bir sesle Şeytan.

‘Ormanda savaş naraları atanlar senin adamların mıydı?’

‘Elbette.. Benim adamlarım çoktur!’

‘İyi ama Allah Allah diye bağırıyorlardı?’

‘Ne sandın ya! Şeytan diye mi bağıracaklardı? Bizim işimiz bu: Aldatmak, daima aldatmak!’

Cervantes bunu söylerken aslında bize uzak olmayan hatta kuranı kerim ile tam uyumlu bir diyalog şeklini yazmıştır.

yüce kitabımız da;

“İnsanlar! Allah’ın vâdi elbette gerçektir, öyleyse sakın dünya hayatı sizi aldatmasın; o çok hilekâr şeytan da Allah’ın kerem ve merhametini ileri sürerek sizi aldatmasın.” (Fatır, 35/5 ve devamında;

Lokman suresinin 33.ayetinin sonunda bulunan; ‘O yaman aldatıcı (şeytanca davranan) , sakın sizi Allah ile aldatmasın.’ ayetleri de bunun ne kadar zor olduğunu bize gösterir.

Uyanık olmalıyız. Bilime sanata ve tekniğe inanmalıyız. Boş hurafe dolu hayatimizi zindana çeviren dini kendi amacına göre kullanan yobaz kişileri de iyi tanımalıyız. Allah kendi kitabı dışında hiç bir hükmü kabul etmez.

Uyanik olun uyanın uyandırın. Gerekirse bu amaçla bu tür dine zarar veren toplum ve din parazitlerini de deşifre etmeliyiz. Medeni ve Gelişmiş bir toplum yolu olmanın yolu hurafe , dindar görünümlü dinci ve KUR ‘AN dışındaki dine sokulmuş yalan ve yanlışlardan uzak  durmaktan geçer.

402 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.