Hoşgeldiniz  

ALT YAPI ÇALIŞMALARI VE FABRİKA İNŞAATLARI İNCELENDİ

admin | 02 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi şahin, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 4. ilave 6. etapta devam eden altyapı çalışmalarını ve fabrika inşaatlarını yerinde inceledi.

Parsel tahsis işleminin ardından fabrika inşaatlarının yükselmeye başladığı alanda incelemelerde bulunan Vali Şahin, OSB’de yürütülen genişletme çalışmalarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık bir yıl önce 29 parselin sanayicilere tahsis edildiğini ifade eden Vali Şahin “Pandemi döneminde bile durmaksızın burada yoğun bir mesai uyguladık. Sanayicilerimizin fabrikalarını inşa ederken bizler de aynı anda altyapı çalışmalarını tamamlamaya çalışıyoruz. Şu anda OSB’de 6 bin civarında istihdam var. Burasının da devreye girmesiyle birlikte 10 binli rakamlara ulaşacağımızı düşünüyoruz ” dedi.

OSB’de 51 adet tekstil fabrikasının üretim yaptığını ifade eden Vali Şahin “Bu yeni alanda da 16 tekstil sanayicimize arsa tahsisi yaptık. Aslında şu anda OSB’nin yarıdan fazlasını tekstil sektörü oluşturmaktadır. Bu da tekstilcileri ne kadar desteklediğimizin en iyi örneğidir” diye konuştu.

OSB’de yürütülen diğer hizmetleri de değerlendiren Vali Şahin, OSB çarşısının hizmete açıldığını ve makina parkının da güçlendirildiğini ifade etti.

Daha sonra Cumhuriyet gazetesindeki yazısında Batmanla ilgili olumsuz ifadelere yer veren köşe yazarına tepki gösteren Vali Şahin “Cumhuriyet gazetesinde bir köşe yazarının yazısında Batmanla ilgili yakışıksız ifadeler yer aldı. Bunu kınıyorum. Batman modern bir şehirdir. İnsanları kıymetli, çalışkan, üretken ve memleket sevdalısıdır. Anadolu’yu hiç bilmeden ve tanımadan böyle jakoben ifadelerle bizim güzel insanlarımızı karalamak kimsenin haddi değildir” dedi.

152 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.