Hoşgeldiniz  

ALT YAPININ YÜZ AKI, PETROLSPOR

admin | 02 Ocak 2020 | Spor, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Birçok branşta Batman’ın yüz akı olan ve TPAO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Petrolspor, yüzlerce çocuk ve gence gelecek için umut vaad ediyor.

Bölgesel Gelişim Liginde 4 kategoride mücadele eden Petrolspor’da futbol kategorilerinde ikinci devrenin hazırlıkları başladı.

Bölgesel Gelişim Liginde Teknik Direktör Mustafa Boztepe ‘nin çalıştırdığı U15 takımı devreyi 3. sırada tamamlarken, U16 takımı ise namağlup devreyi lider olarak kapattı. Teknik Direktör Selman Gönül’ün çalıştırdığı U17 takımı namağlup liderliğini sürdürürken, U19 takımı ise 2. sırada yer alıyor. Bölgesel Gelişim liginde ilimizi U15-16-U17 ve U19 kategorilerinde başarıyla temsil eden Petrolspor’a, TPAO Genel Müdürlüğü ve TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir’in büyük destek ve gayretleriyle yapılıyor.

Alt yapıda futbol başta olmak üzere atletizm, güreş, voleybol, masa tenisi ve birçok branşa büyük önem veren TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir’in duyarlılığı sayesinde ilimizden kısa zamanda onlarca Milli Sporcunun çıkması sağlanıp önleri açıldı. Tamamen TPAO’nun imkânlarıyla faaliyetlerini sürdüren Petrolspor alt yapısı, sadece Batmanlıların değil, Türkiye’deki tüm kulüplerin yakından tanıdığı ve kendine rakip olarak gördüğü bir kulüp konumunda.

“İNSAN YETİŞTİRİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, tüm alt yapı kategorilerinde sporculara ahlak, etik ve eğitimlerinin önde tutulması şartıyla takıma aldıklarını söyledi. TPAO Bölge Müdürü Demir “Bütün kategorilerde sporcularımıza önce ahlaklı olmayı, eğitim ve öğretimde başarılı olmalarını ve Fair-Play çerçevesinde mücadele etmelerini sağlıyoruz. Önceliğimiz vatanına, milletine ve topluma faydalı başarılı sporcular yetiştirmektir. Bunun için Genel Müdürlüğümüzün büyük destekleri var. Batmanlı gençler için ne yapsak azdır. Her zaman onların hizmetkârı olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

PETROLSPOR VOLEYBOL’DA 2. LİGE GÖZ KIRPIYOR

Batman Petrolspor Voleybol takımı uzun bir aradan sonra genç kadrosuyla Voleybol ikinci ligine çıkmak için Bölgesel ligte grup şampiyonu olmayı başardı. Türkiye Voleybol Federasyonunun 2019-2020 faaliyet programında yer alan kulüpler arası voleybol Bölgesel lig müsabakaları 27-29 Aralık 2019 tarihleri arasında Batman’da 19 Mayıs spor salonunda 3 takımın katılımı ile gerçekleştirildi. Petrolspor Voleybol takımı İlk gün zorlu ve yeni transferleri ile Lige hazırlanan Kozluk spor kulübünü 3-1’lik skorla yenmeyi başardı. İkinci maçta da BESYO spor kulübünü de 3-1 yenen Petrolspor Voleybol takımı adım adım 2. Lige yaklaştı.  Petrolspor Voleybol takımı 17-19 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Voleybol Federasyonunun belirleyeceği ilde 2.lige çıkmak için mücadele edecek. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, takımın aldığı bu başarıdan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Bölge Müdürü Demir; “Alt yapıya verdiğimizin meyvesini yavaş yavaş almaya başlıyoruz. Yaş ortalaması 17 olan voleybol takımımız final grubu için antrenmanlarına ara vermeden devam ediyor. Hedefimiz genç kadromuzla ikinci lige yükselmektir. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederiz. “ diye konuştu.

247 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.