Hoşgeldiniz  

ALTERNATİF YOLLAR AÇILIYOR

admin | 22 Mayıs 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, kent trafiğini sağlıklı ve akıcı hale getirmek amacıyla kent merkezinde başlattığı alternatif yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Batman’ın Hilal Mahallesi 3729 ve 3733 sokaklarının devamı ile Gültepe Mahallesi 4329 sokakta yeni yol açma ve iyileştirme çalışması gerçekleştiren ekipler, hafta sonu başladığı ön hazırlık çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yol bakım ve onarım şefliği tarafından yapılan Hilal Mahallesinde yaklaşık 650 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki yolun ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacağı ve yolun Komando Caddesi ile birleştirileceği belirtiliyor. Yol yapım çalışmalarını; 1 ekskavatör, 1 silindir, 2 greyder, 6 kamyon ve 11 personel ile gerçekleştiren ekipler, yolda zemin iyileştirme ve stabilize çalışmalarının ardından asfalta hazır hale getirerek yolu trafiğe açacak.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri Trafik akışını sürdürülebilir hale getirmek, yaya ve araç yoğunluğunu minimum seviyeye düşürmek amacıyla başlatılan çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 

187 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.