Hoşgeldiniz  

AMAN GENÇLER DİKKAT!

Halit BEYTÜT | 06 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Türkiye’de dengeler değişti. Kitlesel aşılama ile yaşlı nüfusta görülen koronavirüs vakaları azalırken, ölümcül virüs bu kez de gençlerin yakasına yapışmış görünüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 65 yaş üstü vatandaşların son bir ayda toplam vakalar içindeki oranının 14.39’dan 11.3’e düştüğünü gençlerin aktif vakalar içindeki oranının ise arttığını açıkladı.

Bunda gençlerin özellikle maske takmamakta, sosyal mesafeyi korumamakta ve hijyene gereken titizliği göstermemelerinin neden olduğu belirtiliyor.

Batmanda ise bilindiği gibi mavi renkten sarıya, sarı renkten de turuncu renge dönüştüğü biliniyor.

Batmanlı 65 yaş ustu vatandaşlarımızın kurallara harfiyen uydukları anca gençler içinde aynı titizliği göstermedikleri gözlemleniyor.

Bu nedenle özellikle gençlerimizin son derece dikkatli olmasının kaçınılmaz olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Birçok gencimizin ne yazıktır ki cadde ve sokaklarda maske takmamakta ısrar edip, hem kendi sağlıklarını hem de toplumun sağlığını tehlikeye attıkları bilinciyle hareket etmekteler.

Virüs artık genç, yaşlıya bakmıyor ve özellikle kurallara uymayanların tepesinde dolaşıp duruyor.

İlimizde yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen sanki pandemi yokmuş gibi dolaşan o kadar çok sorumsuz kişi var ki ne denetimler kat ediyor ne de yapılan uyarılara kulak tıkanıyor.

Korona illeti durmadan can almaya devam ediyor da hala bunu ciddiye almayanlar ne yazık ki mavi olan rengimizin sarıya ve de turuncuya dönüşmesinde başrolü bu sorumsuzlar yüzünden tehlike çanları şimdiden çalmaya başlamış bulunuyor.

Bu nedenle artık gençlere de bulaşmaya başlayan virüs nedeniyle tüm ailelerin gençlerine mutlaka ama mutlaka kurallara uymaları adına gereken titizliği göstermelerinde büyük yarar olacaktır.

Batmanlı ailelerin çocuklarını kaybetmemeleri için olmazsa olmaz kurallara uymaları adına üzerlerine düşen sorumlulukla hareket etmelerinde yarar vardır.

83 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.