Hoşgeldiniz  

AMATÖR HAFTASI BAŞLIYOR

admin | 04 Ekim 2021 | Spor, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Her yıl 04-10 Ekim tarihleri arasında startı verilen Amatör Haftası, Batman’da da açılış turnuvalarıyla başlıyor.

5 Ekim 2021 Salı günü saat 17.00’da Aydınkonak semt sahasında Masa Tenisi, Dart, futbol, atletizm, badminton ve çeşitli etkinliklerle, ‘Amatör Haftası’ turnuvalarla başlamış olacak.

Amatör haftası ile ilgili olarak açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; ”Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ve farkındalık oluşturmak için halkımızın düzenli fiziki aktivite alışkanlığına özendirilmesini sağlayacağız. Özellikle il spor merkezlerimize kayıt yaptıran çocuk ve gençlerimizin müsabaka tecrübesi kazanmaları, sezon öncesi takımların hazır hale gelmesi, yetenek taramalarının yapılması, çeşitli branşlara eğilimli çocuk ve gençlerin yönlendirilmesi ve kulüplerimiz için alt yapısının oluşturulmasını sağlamaktayız.

Bu sayede kulüplerimize tesis ve diğer desteklerin verilmesini sağlamak, sponsorluk bilincini geliştirmek ve sporun her alanını genele yaymak için Amatör Spor Haftasını önemsiyoruz.” diye konuştu. İl Müdürü Özperk, ASKF ile sürekli irtibat halinde olduklarını ve kulüplere destek olunması konusunda istişare halinde olduklarını da sözlerine ekledi.

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.