Hoşgeldiniz  

AMBULANS FİLOSU GÜÇLENDİRİLDİ

admin | 30 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Sağlık Bakanlığı tarafından İlimize tahsis edilen 7 adet Ambulans düzenlenen törenle İl Ambulans Servisi Başhekimliğine teslim edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene; Vali Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Aydın Durmuş, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Genel Meclisi Başkanı A.Vahap Akbaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A.Kadir Özel, kamu kurum müdürleri ile sağlık personeli katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. M. Hakan Pamukçu yaptığı konuşmada “2019 yılında 53 vaka’nın uçak Ambulans ile, 44 bin vaka’nın da Ambulans ile hastanelere ulaştırılması sağlanmıştır. Batman Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ekiplerinin ilk 5 dakikada vaka’ya ulaşma hızı % 97 olup, bu oran Türkiye ortalamasının üzerindedir. Batman 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulans filosuna katılan 7 ambulans ile birlikte ilimizde Acil Yardım Ambulans sayısı 34’ten 41’e çıkarılmıştır” dedi.

Vali Şahin de konuşmasında “Sağlık Bakanlığı tarafından İlimize tahsis edilen 7 Ambulansımızı daha filomuza katmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Gerçekten %97 ilk beş dakikada vakalara ulaşma hızı Batman için bir gurur tablosu tüm sağlık çalışanlarınızı tebrik ediyorum. Mobil sağlık ambulans hizmetleri Batman’ da son derece başarılı bir şekilde devam ediyor. Aynı zamanda Elazığ depreminde ilk görevlendirme yapıldıktan sonra en hızlı şekilde Elazığ’a ulaşan ve orada çok önemli hizmetleri yerine getiren Batman UMKE ekibini de huzurlarınızda kutluyorum. Hemen 50 personel 6 araç ile olay yerine intikal ettiler. Tüm Türkiye’den Elazığ depreminde büyük fedakarlıklarla hizmet eden sağlık çalışanlarına, AFAD çalışanlarına, gönüllü kuruluşlara ve Elazığ’da depremden zarar gören tüm vatandaşlarımız için kalbi atan çok kıymetli Türk milletine huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin” dedi.

162 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.