Hoşgeldiniz  

AMİCRON TSUNAMİSİ TEHLİKELİ BOYUTLARDA…

Halit BEYTÜT | 04 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Özellikle ilimizde öylesine bir hava oluşturulmuş ki sanki pandemi yok sanki Yeni Amicron salgını yokmuş gibi bir rehavet içinde vatandaşlar.

Maske unutulmuş gibi, şehir içi ulaşımı yapan minibüslerde hala balık istifi gibi yolcu taşımacılığı yapılıyor.

Oysa bilim adamları her gün bu konuya değinip vatandaşların düştüğü rehavetten kurtulup son derece konulan kurallara uymalarını salik veriyorlar am dinleyen yok maalesef.

Dünyanın birçok ülkesinde yayılan Amicron varyantına karsı birçok önlemler alınıp, birçok ülkede okullar eğitime ara verilirken bizim ülkede ise oluşan rahatlık ve alınma gereği duyulmayan önlemler nedeniyle vatandaşlar ne yazıktır ki hala bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Batmanda maske takan sadece bir kaç kişinin dışında maske takmayı ret eden binlerce insan var.

Neden bu konuya gereken ciddiyetle eğilme gereği duyulmuyor hala anlamış değilim.

İlimizde hala sarı renge dönüşülmediği gerçeği gözle görülürken özellikle insan sağlığıyla yükümlü olan il yöneticileri hala seyretmekle yetiniyorlar.

Kim ne derse desin ilimizde oluşan bu rahatlığın hayra alamet olmadığını özellikle vurgulamak isterim.

Birde hala ası olmayan ve olmamakta direnen binlerce duyarsız insanımız var da bu insanlara neden bir yaptırım uygulanmıyor anlamak mümkün değil.

Bir tsunami gibi yayılan ve bulaşması çok olan bu yeni varyant için hemen önlem almaz ve yine bugünkü gibi gereken önlemi almamakta ısrar edersek korkarım önlenemeyen bir felaketle karsı karsıya kalabileceğimizden büyük endişe duymaktayım.

Bu nedenle bir vatandaş olarak ilimiz yöneticilerine acizane bir tavsiyede bulunuyor ve bu hassas konu için bir an evvel harekete geçmeleri gerektiğine işaret etmek istiyorum.

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.