Hoşgeldiniz  

AMİRALLERE SUÇ DUYURUSU

admin | 05 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Memur-Sen Batman  il Başkanlığı, bildiri yayımlayan 103 amirale yönelik Batman Cumhuriyet Baş Savcılığına toplu olarak suç duyurusunda bulundu.

Amiraller hakkında suç duyurusu yapan Memur-Sen üyeleri adliye önünde basın açıklaması yaptı. Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladıklarını anlatan Memur-Sen Konfederasyonu Eğitim Bir Sen  Batman  il Başkanı Mehmet Ergin, Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlığın açık edildiğini söyledi.

“KAZANÇ VE İMTİYAZLAR SONA ERDİRİLMELİDİR”

Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülke olduğunu ifade eden Ergin açıklamasının devamında şöyle dedi.” Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 103 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.”

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.