Hoşgeldiniz  

ANNELER MUKADDESTİR…

Halit BEYTÜT | 13 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

 

12 Mayıs anneler günü kutlandı her insanın annesine karşı duyduğu anlamlı sözcükler son drece sevindiricidir.

Bizleri 9 ay karnında taşıyan yıllarca kucağında taşıyıp büyüten ve hayatı boyunca yüreğinde taşıyan annelerin ne katar mukaddes birer varlık olduklarını hepimiz çok iyi bilmekteyiz burada aslında her 12 Mayısta değil ömrümüzün sonuna kadar onlara karşı minnet borçlu olduğunun idrakına vararak her gün onların günü imişcesine bağrımıza basmak bizim olmazsa olmazımız olmalıdır, Anlar mukaddes varlıklardır onlarsız bir hayatın hiç ama hiçbir anlamının olmadığını çok iyi bilmekteyiz.

Onlar bizim varlığımızın temel taşlarıdır onlara karşı evlatlık görevimizi yapmayı kendimize zaruri bir görev olarak addetmeliyiz.

Üzülerek ifade etmek isterim ki böylesi bir zaman dilimi içinde annelerini her zaman ihmal eden ve onlara evlatlık görevini yapmakta ısrar eden hayırsız evlatların da var oludun ifade etmek isterim. Bizler hayattayken annelerimizin değerin bilmeli ve onları 0er zaman baş tacı etmeyi mukaddes bir görev olarak görmeliyiz.

Ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz sözü vardır yerinde ve son derece anlamlı bir sözdür anneleri anlatmanın kısa ve özlü sözüdür bu. Bunun yanında annelerimizin bizlere olan sevgisi hiçbir yürükle asla mukayese edilemez.

Hayatın acımasız çarkları içinde kıvranan v yaşam tarzlarına hiçbir zaman insan onuruna yaraşır bir düzeyde olmayanların bile analarına karış ne kadar sadık olduklarını d çok iyi bilmekteyiz.

Karnı tok sırtları pek olanlar sadece 12 Mayıs anneler gününde ise sanırım gösterişten öteye gitmemektedir. Bu nedenle analarımızı hatırlama onlara karşı olan minnet duygularımızı belirtip onların sevgisini kazanma adına üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaktan kaçınmamalıyız.

Her kadın bir anadır her kadın için evlatları yüreğidir, kalbidir ve onların yüreğindeki sevgi hiç bir sevgiyle kesinlikle ölçülemez. Bu duygu ve düşüncelerle gerek hayatta olan ve gerekse de hakkın rahmetine kavuşan tüm annelerin ellerinden öpüyor onların mukaddesatına bağlı olduğumuz özellikle ifade etmek isterim.

Bu vesile ile tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor onlara her zaman kalbimizin en güzel yerinde taşıdığımız vurgulamak isterim.

301 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.