Hoşgeldiniz  

ANNEN BAKİRE KALAYDI EY CAHİL!

Muharrem BİTEN | 05 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Neden bu kadar gözü karaşın bilinmez. Neden bu kadar karanlıkta hızlı koşarsın çözemedim.

Nasıl oluyor da kâinatın en mutlu varlığı olabiliyorsunuz, çok kıskanıyorum. Neden beni mutlu edecek bir tek davranışın yok ama senden de rahatı yok neden?

Nasıl oluyor da senden alımın yok, aradım bulamadım. Gece yarılarına kadar seni ilimle eğitecek birini aradım da bulamadım. En iyi bilen sen olarak benim kütüphanemin başkahramanı.

O kadar rahat ve mutlusun ki rahatın bana batıyor kardeş.

Sorumsuzluğun soğan ve sarımsak kokusu gibi, bilgin Aristoteles’in kütüphanesi gibi, Konfüçyüs’ün öğretilerinden yücedir senin bilgeliğin Kale zerdest ve Everest’in yüceliğidir senin yüceliğin.

Bazen tur dağında on emirden daha yücesin, İsa nezihe yol gösterici, İbrahim’in akıl hocasısın.

Gerçi sana kalsa o putları daha da artırırdın da umurunda değil ve senin rahatlığın rustemi zal da yok. Kahraman da sensin, yoz ruhların tamircisi de… seni keşfe çıktığından beri o kadar zavallıyım ki, sen olmadan ne ilim bir şeye yarar, nede teknik ve sanat.

Çoğu zaman sana dost olmak istedim senin yüceler yücedir gururun benim sönük ve zelil kimliğimi görmemezlikten geldi, ya da işte o sensin bu kadar güçlüsün ki toplum sensin ve önyargılarımız sende..

Tezek dahi bir şeyken senin kıymetin yücelerden yüce…

Sen algı yaptığında akan sular durur, çeşmeler axxxxh çeşmeler can çekişir.

Algı mı?

Kralı i yaparsın kralsın sen kral.

Algıda senin ele ne kim su dökebilir ki?

Harikasından.

Senin varlığını yüzünden sefil doğruluk ancak kendine üç beş yandaş bulabildi. Sen varsın diye iyilik cılız cılız bir kaç saf kişiye kaldı.

Sen geniş yeteneğin sayesinde adalet azcık taraftara sahip oldu.

Senin hakkında o kadar çok şey araştırdım ki dünyanın saftirik feylesoflari gerçek âlimleri, bilim teknoloji ve sanatı öyle bir boğdun ki şapka çıkarmak lazım sana…

Adam çıktı dünya yuvarlak dedi, ilk kez senin gücünü orda bir daha gördüm ki adamı astırdın. Giderayak asılırken güya kendi saflığıyla sana laf attı.

Beni asmanız dünyanın yuvarlaklığını değiştirmeyecek dedi bak hele nasılda kendinden büyük laflar etti seni kutlarım üç yüz yıldır hala yuvarlak değil tepsi gibi olduğunu ve sana inanan milyonlar var.

Daha ş nin yüceliğin hakkında çok lafım var ama keşke cahilin annesi BAKİRE kalıp cahili hiç doğurmasaydı.

247 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.