Hoşgeldiniz  

ARABA VE TELEFON İHTİYAÇTIR…

Halit BEYTÜT | 27 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İktidar yetkilileri, ekonomik sıkıntı söz konusu olunca vatandaşın cebindeki telefonunun kaç para olduğunu soruyor bunun yanında da arabası olan vatandaşın ekonomicinin iyi olduğunu belirtip duruyor.

Ülkenin teknolojiyle tanıştığı bir dönemi yaşıyorken, vatandasın iletişim hakkına sahip oluğu gerçeğini göz ardı etmek, dişinden tırnağından kesip biriktirdiğiyle bir araba alan vatandaşa bir arabayı bile siyasi polemik yapanların kendi vatandaşına cep telefonunu ve bir arabayı bile ne kadar çok görüldüğünün bariz bir göstergesidir.

Kendi vatandaşını acımasız zamlarla alım gücünden yoksu bırakanların vatandasın cep telefonlar ve edindikleri arabalarla zengin olduklarını ima etmesi son derece gülünç ve haksız bir düşüncedir.

Bir iktidar mensubu milletvekilinin ayda 12 bin lira maaş almasına rağmen bende sıkıntı çekiyorum demesi karsısında o zaman asgari ücretle yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlarla alay etme anlamına gelmiyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan odacının bile arabası var diyor peki o odacının o arabayı hangi koşullarda alabildiğini soruyor mu?

Millet ekonomik açıdan inim inim inliyor, issizler ordusu her gecen gün katlanarak artıyor ama vatandaşın cebinde taşıdığı artık tamamen ihtiyaçlarsan bir iletişim aracını bile vatandaşa çok görmek iktidarın vatandaşına verdiği değeri açık bir şekilde anlatmıyor mu?

Beyefendilerin nasıl olsa karnı tok sırtları pektir de vatandaşlıda kendileri gibi görme talihsizliğini gösterip vatandasın edindiği bir cep telefona ve çok zorluklarla edindiği arabayı bile siyah araç olarak kullanıp bir bakıma ülkenin tüm insanlarının refah düzeyinde olduklarını ima ediyorlar

Bu kadar vurdumduymazlık, bu kadar çaresizliklerle boğuşan milleti umursamama gibi bir talihsizliğin içine girip kulaklarını vatandaşın feryadına tıkamaları vatandaş vurulan en büyük darbe değil de nedir?

Vatandaşın içine düştüğü sıkıntıları ve çaresizliği görme zahmetine katılmayan bir iktidar ve onun mensubu sözde bakanların ne yapmak istediklerini bileme hale geldik.

Sıkıntılar, zam furyalarıyla bunalan, artık sadece günlük gıdasını bile karşılayamaz hale getirilen ülkemin bu aziz ve fedakar insanları bu elim olayları yaşamayı kesinlikle hak etmemiştir.

İktidarlar ülke vatandaşının refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırmakla mükelleftirler ama böylesi bir mükellefiyeti artık rüyada bile görmemiz mümkün görünmüyor.

İnsanlarımızın artık zaruriyet kazanmış cep telefonlarına da dişinden tırnağından biriktirdikleriyle edindikleri araba artık bir ihtiyaç olduğu gerçeği de kabul edilmeli ve bu insanlar telefonuyla arabasıyla lütfen yargılama gülünçlüğünden kurtarın artık.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.