Hoşgeldiniz  

ARAŞTIRMA HASTANESİ ŞART OLMUŞTUR

Halit BEYTÜT | 06 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilindiği gibi ilimizdeki bölge Devlet hastanesi artık sağlık alanında son derece yetersiz bir duruma düşmüştür.

Sadece merkezden değil civar il ve ilçelerden de gelen hastalara hizmet eden hastanemiz artık elen büyük çoğunluktaki hastalara gereken hizmeti veremez duruma düşmüş bulunmaktadır.

Doktorlarımızın günde en az 100 ila 150 hastaya baktıkları gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda Doktorlarımızın da bir insan olduğunu ve bu insanların da haleti ruhiyetlerini büyük ölçüde etkilendiğini de görmemiz gerektiğini vurgulamak isterim.

Bu yüzden artık ilimize her ne pahasına olursa olsun ilimize araştırma hastanesinin yapılması şart olmuştur. Bölge insanına büyük hizmet veren devlet hastanemizin yorulduğunu ve bu hastanemizin de artık dinlendirilmesi zamanının geldiğine vurgu yapmak istiyorum.

Gerek ilimiz yetkilileri ve gerekse de ilimizi mecliste temsil eden vekillerimiz bir an evvel harekete geçmeli ve araştırma hastanemizin kurulmasına ön ayak olmaları gerektiğini vurgulamakta yarar görüyorum. Batman artık kabuğundan çıkmış bir devi andırıyor.

Her geçen gün artan nüfusu ile bölgenin en gelişen bir ili olarak bir araştırma hastaneye ihtiyacımızın olduğu gerçeği artık göz ardı edilmemelidir.

Milletvekillerimiz ve ilimizin en büyük mülki amiri konusunda olan valimizin bu Konya titizlikle eğilim göstermeleri bizleri gerçek manada mutlu kılacaktır.

Yetkili organların bizleri oyalama taktikleriyle geçiştirme çabalarının artık sona ermesini istiyoruz. İlimize her gelen bakan ya da iktidar milletvekilleri ağzımız bir kaşık bal çalarak gidiyor sonra da unutulup gidiyoruz.

Bizler bölgenin en gelişmiş ili olarak artık oyalama taktikleriyle avutulacak bir il değiliz.

Bizlere her ne pahasına olursa olsun bu ilin gereksinimlerinin yapılması konusunda gereken titizlik gösterilmelidir.

Batman sağlık alanında da artık bir araştırma hastanesine ihtiyaç duymaktadır.

Bu konuda gereken girişimlerin bir an evvel yapılmasında yarar vardır.

Dileğimiz bölge devlet hastanemizin bu ağırlaşmış yükünün hafiflendirilmesi ve bir araştırma hastanesinin ilimize kazandırılmasıdır.

175 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.