Hoşgeldiniz  

“ARKADAŞINI SEÇEN GELECEĞİNİ SEÇER”

admin | 04 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Kozluk’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesiyle  “Öğrenciler Örnek Şahsiyetlerle Buluşuyor” projesi kapsamında 15 Temmuz Anadolu Lisesi öğrencilerine Başarıda Arkadaş Seçimi konferansı verildi.

Konferansta konuşan Gazeteci-Yazar Metin Özmen, arkadaş seçiminin kişinin başarısında ve geleceğinde önemli bir rol oynadığını belirterek, başarılı olmak isteyen öğrencilerin mutlaka başarılı arkadaşlar seçmeleri gerektiğini söyledi.

Özmen, başarısız olan birçok öğrencinin seçtikleri başarısız ve hayata boşvermiş arkadaşları yüzünden başarılı olamadıklarını söyleyerek “nasılki üniversiteye giriş sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürüyorsa, arkadaş seçiminde de 4 yanlış arkadaş bir doğru arkadaşı götürüyor. O yüzden geleceğimizi düşünüyorsak, kimleri arkadaş edindiğimize dikkat etmeliyiz” dedi.

Konferansa Okul Öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansın çok verimli geçtiğini belirten Özmen, kendisini bu güzel öğrencilerle buluşturan Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak ve Milli Eğitim Özel Büro Görevlisi Mehmet Resul Kara’ya teşekkürlerini dile getirdi.

291 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.