Hoşgeldiniz  

ASGARİ ÜCRETLİ PERİŞAN

Halit BEYTÜT | 27 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Döviz arttıkça Türk lirasındaki değer kaybı hızla artıyor.

1 Ocak’ta 380 dolar olan net 2825 liralık asgari ücret, bugün 298 liraya geriledi. Milyonlarca çalışanın cebinden 780 lirası buharlaşıp gitti.

Her gün yükselen ve önlenemeyen dolar yükselişi ilerleyen zaman suresinde asgari ücretliyi büsbütün yoksullaştıracak gibi görünüyor.

Asgari ücretle zaten çok sıkıntılar çeken milyonlarca çalışan bu gidişle sefilliğe doğru hızla ilerleyecek ve bunu durdurabilecek bir önlemde ne yazık ki görünmüyor.

Vatandaş bu önlenemeyen durum karşısında ve paramızın her geçen gün pula dönüşmesi karşısında ne yapacağını yapamaz duruma düşmüş ve kara kara düşünmeye başlamıştır.

Hele ülkede asgari ücretle yaşamını zorda olsa sürdüren milyonlarca asgari ücretli artık geçimini de sürdüremeyecek ve bu insanlarımız ne yazıktır ki çaresizliğin pençesine düşmüş olacaklardır.

Böylesine elim bir durum karşısında bu insanlara dayanabilecekleri bir el uzanmayacak mı?

Ben böylesine bir durum karşısında iktidarın hiç bir şey yada bir önlem almayı düşünmeyeceğine inanıyorum.

Kendi vatandaşının böylesi bir çaresizliğe düşmüş olduğunu göremeyecek kadar vurdumduymazlık içine düşmeyi göze alacak kadar umursamazlık içine düşecek bir ülkeyi tasavvur edemiyorum.

Her şeye rağmen bu duruma seyirci kalınmayacağını umduğum iktidarımızın vicdan muhasebesini yaparak vatandaşının kaybını telafi edebilecek bir önlemi alması gerektiğine inanıp telafi cihetine gidebileceği inancını taşıyacağına inanıyorum.

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.