Hoşgeldiniz  

ASGARİ ÜCRETLİNİN ZAMMI CEBE GİRMEDEN BUHARLAŞTI

Halit BEYTÜT | 11 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Asgari ücretliye 2021 yılı için yüzde 21 oranında artış yapıldı.

500 liralık zam ne yazık ki hiçbir yaraya merhem olmadı.

Yeni yılla birlikte sağanak halinde gelen zamlar yüzünden, kuş kadar para cebe girmeden buhar oldu. Ev kirasından gıda ürünlerine, yapılan yüksek zamlar asgari ücretlinin bütçesindeki deliği iyice büyüttü.

Zammı eritilen en büyük kalem ise ev kirasındaki yüzde 12.8’lik artış oldu.

Kabaran faturalar da üstüne tuz biber oldu.

Böylesine insafsızca yapılan zamlarla kendi vatandaşını yoksulluğa itenlerin vicdanı hiç mi sızlamaz?

Bir ülkede vatandaşının böylesine çaresizliğe itenlerin vatandaşa olan düşüncesi de böylece gözler önüne serilmiş bulunmaktadır.

Başka ülkelere baktığımızda oradaki devlet yöneticileri vatandaşları mutluysa kendileri de mutlu olduklarını söyleme gereğini duyuyorlar da benim ülkemin yöneticileri vatandaşını böylesine sağanak halinde yaptıkları zamlarla neden sefilliğe itiyorlar anlamak mümkün değil.

Türkiye vatandaşına bir nebzecik olsun refah payını yükseltmeyi düşünmek bile istemeyenlerin kimlerin sayesinde devleti yönettiklerini akıllarının ucundan bile geçirmiyorlar.

Hal böyle olunca son derece zor hayat koşulları altında yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan vatandaşların da devlet yöneticilerine olan güvenlerini de tamamen yitirmek durumunda kalıyorlar.

Ülkemin insanları ne yazıktır ki yüzleri gülemez hale getirilmiş, çaresizliğin pençesine düşmüşlerdir. Seçim dönemlerinde vatandaşın oylarını alabilmek için her türlü yalan ve dolanı sallamaktan kaçınmayanların seçilip gittikten sonra vatandaşı nasıl unuttuklarına da tanık oluyoruz.

Asgari ücretliye, emekliye yaptıkları sadaka nitelikli zamlarla alın bununla yetinin diyenlerin sofralarında kuş sütü eksik olmuyor da bir kendini bilmez sözde milletvekili kuru ekmek yiyiyorsa karnı aç değildir deme gafletinde bulunuyor.

Böylesine milletle alay eder hale gelebilen bir insan milletin vekili olabilir mi?

Böylesine kafadan sakat bir adamı vekil diye meclise gönderenler utanmışlardır her halde.

Bu ülkede milletin oylarıyla milletin vekili sıfatını kazananların millete gereken saygıyı gösterme gereğini duymuyorsa o insana milletin vekili denilemez.

Ülkemin insanı ne yazıktır ki mutsuz, kendi eliyle verdiği oylarla ülkenin yönetimini baz eylediği zati muhteremlerin ülkeyi ve ülke insanını nasıl bir sefalete reva gördüklerini üzülerek hatta kahrolarak izliyoruz.

Unutulansın ki keser döner, sap döner gün gelir hesap döner.

Bu ülkenin yönetilmesi için oylarını verdiklerine haklarını helal etmediklerini haykırmaktalar ama zati muhterem sağır sultanlar bunu duymamazlıktan gelmekteler.

107 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.