Hoşgeldiniz  

AŞI GELMEDEN FİYATI BELİRLEDİLER…

Halit BEYTÜT | 15 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyayı kasıp kavuran binlerce insanın hayatını yitirmesine neden olan korona virüs aşısının bulunduğunun duyumunun alınmasının hemen ardından başta Amerika, İngiltere ve Avrupa birliği hemen doz önceliği için parasını yatırırken; bizim zatı muhteremler ise aşının ülkemize ne zaman geleceğini bile tahmin edemeden fiyatını belirleme ile uğraşmaya başladılar.

Avrupalılar kendi vatandaşlarının canını kurtarmayı bedelsiz yaparken bizler şimdin bu aşı üzerinden bile rant kazanmanın yoluna düşmüşler.

Avrupalı kendi vatandaşının canını her türlü maddiyatın üstünde tutarken, benim ülkemin paragözleri daha şimdiden aşıya fiyat bile biçme talihsizliğinde bulundular.

Aşı bizim ülkemizse ne zaman gelecek, aşının gelmesi halinde eksi 70 derecede saklanması gereken depoların olmaması da apayrı bir sorundur.

Yani anlayacağınız aşılar ülkemize geldiğinde yine önceliği zenginler alacak çok çocuklu aileleri olan fakirler ise beklide bu aşının bedelini bile ödeyemeyecek ve aşıda olamayacaklardır.

Yani zenginler yaşasın fakirler geberip gitsin teorisi işleyecek.

Zaten ülkemizde ki zenginler her zaman ayrı tutulmuyorlar ve apayrı bir derli tutulmuyorlar mı.

Tabiri caizse bu çarpık düzende benim ülkemde fakirin gayrı meşru çocuğu olUrsa Pİç, Zenginin olursa yazsak aşkın meyvesi oluyor.

Fakir kız peşinde koşarsa SAPIK; zengin koşarsa PLAY BOY olur Fakir çarlarsa HIRSIZ; zengin çalarsa Yolsuzluk olur.

Kavramların bile cepteki paraya göre değiştiği bir dünyada ADALET arıyoruz.

Böylesine çarpık bir düzende yaşam sürmenin fakir insana yaşama hakkı bile tanınmakta hatta hor görülüp ezilmekten de kurtulamamaktadır.

Bu ülkede iktidarlar her seçim dönemlerinde vatandaşların oylarını alabilmek için vatandaşın refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye getirecekleri palavralarını atıp oylarını alır ama seçilip gittikten sonra da milleti düşünmeyi bile aklının ucundan geçirmeme talihsizliğinde bulurlar.

Ülkemizin olmazsa olmazı kaderidir bu düzen ama bizler bu inanılmaz vefasızlığı asıl hak eden bir millet değiliz.

Bizler tertemiz duygularla bezlere yalan atan siyasetçilere inanıp oylarımızı veriyoruz.

Ama siyasetçiler bana gereken yanıtı vermiyorsa ve de bu ahde vefayı gösterme ereğini duymuyorsa bunda milletin değil yalanlarla milleti kandıran soysuzların suçu büyüktür.

Gün gelecek vatandaşının hak ve hukukunu savunmayan ve haklarını verme çabası içinde çalışmayan siyasetçinin de elbette ki bulunduğu makam gidecek ve od ettikleriyle kalacak mı bilinmez.

Zengini daha çok zengin etme fakiri oda başını bile kaldırma ve olduğun yerde kal diyen zihniyete de lanet olsun.

328 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.