Hoşgeldiniz  

AŞIDA YETERSİZLİK VARSA NEDEN ÖNLEM ALINMIYOR?…

Halit BEYTÜT | 15 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilim kurulunun ülkemizde koronaya önlem alma amacıyla yapılan aşılamada ülkemizdeki durumun yetersizliğinden bahsedilmesine rağmen ve de her gün 200 ya da bu rakamın üstünde vatandaşımız yaşamını yitiriyorsa aşısız insanlara neden yaptırım uygulaması hayata geçirtilemiyor anlamak mümkün değil.

Hem ülke genelinde hem de yasadığımız ilde bile bu konuya neden tedbir alma gereği duyulmuyor gerçekten anlamak mümkün değil.

Doktorlar ve sağlıkta önemli görevleri olanlar bile her gün haber bültenlerinde aşıya mutlaka eğilim göstertilmesi yönünde uyarı ve ikazlarda bulunmalarına rağmen ne iktidar ne de il yöneticileri gereken tedbirleri almamakta ısrarcı oluyor gerçekten anlamak mümkün değil.

Bu vurdumduymazlık ve bu umursamazlık kafalarda birçok arabaların oluşmasına neden olmaktadır. Her gün bilim kurulunun yaptığı tespit ve açıklamalarda yüzlerce insanımız yaşamını yitirip bu dünyadan göçüp giderken ve ölenlerin çoğunun da aşısızlardan olduğu açıklanırken hala bu elim olaya seyirci kalmanın bir anlamının olmadığını ifade etmekte yarar görüyorum.

Simdi de gelelim yaşadığımız ilin bu konuda ne denli duyarsız olduğuna bir göz atalım.

Batman gerçekten aşılama konusunda ülkede en kritik durumda olan bir il olmasına rağmen ası yapmamakta ısrar olunması ve buna karşın il yöneticilerinin de bu konuya kayıtsız kalması ilerleyen zaman suresinde vaka sayıları ile vefat sayılarının artmasına yol açacağı endişesini yaşamaktayız.

Uyulması gereken kurallara uymamakta ısrar eden Batmanlı vatandaşlara yönelik bir yaptırım uygulanmaması halinde bu salgından kurtulmamız mümkün olmayacaktır.

Beni asil düşündüren gerek iktidarın ve gerekse de il yöneticilerinin bu vahim durum varken hiç bir tedbir almama gereksinimleridir.

Hal böyle olunca da vatandaşlarda sanki salgın bitmiş gibi anlamsız bir rehavete kapılıp, maske takmamakta, sosyal mesafeye uymamakta ve de hijyeni bile akıllarına getirmemekteler.

Salgın bitmiş değil ey zatı muhterem il yöneticileri ve zati muhterem iktidar mensupları bakın Avrupa’da salgı yine hortlamış ve bazı ülkelerde kısmi kapanma ve hatta aşı olmayanların sokağa çıkmaları bile yasaklanmaya başlanmışken bizde en ufak bir tedbir bile alınmamakta ısrar ediliyor.

Hala bu rehavete düşen ve hiç bir önlem almamakta ısrar eden insanlara karşı neden bir yaptırım uygulanma düşünülmüyor?

İlimizin bir çok yerine kurulmuş bulunan aşılama çadırları varken neden ilimiz aşıda ülkede en az aşı olanlar listesine giriyor ve bu konuda neden gereken önlem alma düşüncesi hasıl olmuyor?

Salgın tüm hızıyla yayılmaya başlamışken bir vatandaş olarak tüm insanların artık bu konuyu ciddiye alıp aşılama seferberliğini başlatma gibi bir yaptırımda bulunulmasının olmazsa olmazımız olmalıdır.

Bu konuya da artık lütfen il yöneticilerimizin de seyirci kalmamaları gerektiğini de özellikle vurgulamak isterim.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.