Hoşgeldiniz  

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER…

Halit BEYTÜT | 25 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

24 Kasım öğretmenler günüydü. Büyük bir coşku ve mutlulukla kutlanması gereken bu günlerinde 100 binlere yakın atamayan öğretmen olduğu bildiriliyor.

Aldıkları maaşla yetinemeyen ve aile bütçelerine katkı sağlamak için ek iş yapmak çorunda kalan öğretmenlerin olduğunu dünkü yazımda bahsetmiştim.

Önceki gün TV ekranlarında atama bekleyen bir öğretmenin kağıt satarak çocuklarını nafakasını çıkardığına tanık oldum bu manzara gerçekten ülkem adına son derece büyük bir faciadır.

Eğitim camiasının yılmaz savaşçılarının böylesi bir ek iş yaparak mesleklerine karşı yapılmış bir faciadır.

Benim ülkemde öğretmen olup görev bekleyen ancak atamalar bir türlü gerçekleşemeyen 100 bin insanın olması, üniversite mezunu gençlerimizin kahve köşelerinde ömür tüketmeye sevk edilmesi gerçekten içler acısı bir durumdur.

Benim ülkemi yönetenlerin verdikleri güllük gülistanlık ülke yok edilmiştir.

İktidara geldikten sonra halkının çektiği sıkıntılara duyarsız kalan politikacılar benim siyasetçilerim olamaz.

Bu günkü iktidar ne yazıktır k ülkedeki sorunlar bir tarafa bırakılmış muhalefetle kavgayı yeğlemektedir.

MHP Genel başkanı Devlet bahçeli durmadan fitili ateşlemekte ve ülkedeki huzur yerine kavgaların oluşmasını istemektedir.

Muhalefet partisinin genel başkanına tehdit gönderen bir mafya liderinden bile artık korkar hale gelen bir iktidarı gözlemliyoruz.

Benim ülkemde pandemi virüsü savaşı var, tüm insanlarımız can derdinde zatı muhteremler koltuklarını korumanın peşinde karnı tok olanların aç insanın halinden hiç mi hiç anlamadıklarına da tanık olmaktayız bu dönemde.

Hal böyle iken ülkedeki sıkıntıların bir kenara itilmek istenmesinin bu ülkeye yapılan en büyük zulümdür.

Gündemi değiştirmek ve olan sıkıntıların unutulmasına çalışmakta ülke insanına yapılan en büyük ihanettir.

Benim 100 bin atama bekleyen öğretmenim varken, işsizler ordumuza her geçen gün yenileri katılırken, emekli kan ağlarken, pandemi yüzünden işini kaybeden binlerce vatandaşım çaresizlik girdabında bocalarken zatı muhteremlerin hala gündemi değiştirme çabası içine irmeleri ülkeye vurulan en büyük darbedir.

Tüm bu sıkıntılar rağmen ülkenin durumunu hala güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye çalışan satılmış kalemleri de bu ülkenin ve vatandaşının düşmanı olduklarını vurgulamaktan asla kaçınmama gereğini duyuyorum.

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.