Hoşgeldiniz  

ATATÜRK, ANILDI

admin | 10 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Millî mücadelenin önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile İlimizde törenlerle anıldı.

Valilik bahçesinde düzenlenen Çelenk Sunma Töreniyle başlayan anma töreni; Atatürk anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından, saatler 09.05’i gösterdiğinde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz anısına, sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

ANMA PROGRAMI İL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DEVAM ETTİ

Atatürk’ü anma programı, Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle devam etti.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programı, TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Duygu Tunç tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu ve “Benim Adım Mustafa” adlı oratoryo sahnelendi ve türküler seslendirildi.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile son buldu.
Atatürk’ü anma törenine; Vali Şahin’in yanı sıra, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Yıldırım, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi Partilerin İl Başkanları, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.