Hoşgeldiniz  

ATATÜRK PARKI BAMBAŞKA BİR ÇEHREYE KAVUŞUYOR

admin | 11 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vatandaşların rahat nefes alacağı yeşil alanları artırmayı planlayan Batman Belediyesi önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Atatürk Parkı bitişiğinde yer alan, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi hizmet binası ile lojmanları, yeşil alana dahil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından, ilgili alanlar karşılığında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne hizmet binası yapmak ve ilgili alanların Atatürk Parkı’na dahil edilmesi koşuluyla Batman Belediyesine devredildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne yeni bir hizmet binası yapılması karşılığında devredilen arsanın yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait alanın da parka eklenmesi için Orman Genel Müdürlüğü ile temaslar sürüyor. Bu alanın da parka dahil edilmesiyle birlikte Atatürk Parkı 4600 m2 genişleyerek bambaşka bir çehreye kavuşacak ve şehrin, 34 Dönüm büyüklüğünde bambaşka bir yeşil alana kavuşmuş olacak.

İlimizin en işlek noktasında yer alan Atatürk Parkı’na yeni bir çehre kazandırmak için Belediyenin hazırladığı proje kapsamında; yeni çocuk oyun alanları, spor ve yürüyüş parkurlarının yanı sıra, dinlenme ve etkinlik alanları yapılacak.

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.