Hoşgeldiniz  

‘ATATÜRK’ÜN TOPLUM ÜZERİNDE ETKİLERİ’ KONFERANSI DÜZENLENDİ

admin | 13 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi tarafından organize edilen “Atatürk’ün Toplum Üzerinde Etkileri” konulu konferans Merkez Kampüs Konferans Salonunda düzenlendi.

Konferansa Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş,  İdare Mahkemesi Başkanı Osman Aydın, Üniversite personeli ve öğrencileri katıldı

Atatürk, Hatay’ın Türkiye topraklarına katılması sürecinde yaşadığı durumu konferansın açılışında anlatan Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, “Hatay’ın Türkiye topraklarına katılmasını hiç okudunuz mu bilmiyorum. Çoğunuz biliyorsunuzdur. Atatürk, Hatay’ın Türkiye topraklarına katılması için büyük bir mücadele vermiş, hasta olduğu halde bu mücadelesinden vaz geçmemiştir. Hatay görüşmelerinin olumsuz etkilenememesi için hastalığının gizlenmesi emretmiştir. O kadar hassas davranmış. Şükürler olsun ki böyle bir Atamız var” dedi

Atatürk’ün mücadelesi sayesinde bugün Hatay’ın, vatan topraklarına katıldığını belirten Rektör Durmuş,  “Vatan için mücadele eden Atamızı bize çok yanlış anlattılar. Atatürk’ü iyi tanımak gerekiyor. Kendini milletine adamış, ömrünü de savaşlarla geçirmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü iyi tanımak gerekiyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş’un konuşmasından sonra Dr. Öğr. Üyesi Fahri Öztekke“Atatürk’ün Toplum Üzerinde Etkileri” konulu konferansı verdi. Konferansın sonunda Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İlhami Kaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirdi.

238 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.